Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

,,Mes – žemaičiai, laukiantys šv. Kūčių bei šv. Kalėdų“

Prieš šventes žmonėms kažko neramu, kamuoja nuovargis, apninka liūdesys. Kas galėtų padėti? Krikščionys prieš šv. Kalėdas mini Adventą ir per jį siūlo susikaupti, nurimti – tai padeda sulaukti didžiojo stebuklo.

Per Adventą su 5a klasės mokiniais mes taip pat mąstėme apie ,,švelniąsias sutemas“, bandėme šventėms paruošti savo protus ir širdis. Vienas iš būdų – vykdyta projektinė veikla ,,Mes – žemaičiai, laukiantys šv. Kūčių bei šv. Kalėdų“. Tai buvo integruotas lietuvių kalbos (mokytoja L. Budriuvienė) ir informatikos (mokytoja A. Toleikienė) bei klasės veiklos (auklėtoja G. Pameditienė) projektas. Mokiniai per informatikos pamokas piešė kalėdinius atvirukus, kūrė virtualius autoportretus – šaržus. Per lietuvių kalbos pamokas išsiaiškino, kad 2019 - Žemaitijos metai, aptarė žemaičių tarmes, savo krašto patiekalus, ypač tuos, kurie tinka ir ant šv. Kūčių stalo. Vieną patiekalą teko ir paragauti. Tai ,,Meškos šūduką“. Jį pagamino Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejaus darbuotojos Judita Pakalniškytė ir Edita Merkelienė, taip pat išsamiai supažindinusios ir su žiemos švenčių papročiais, tradicijomis, išmokiusios pasigaminti angelus iš šiaudų. Šiais angeliukais buvo papuošta klasės eglutė. Prieš tai mokiniai per susirinkimą supažindino tėvelius su įgytais potyriais ir žiniomis, su tuo, kada kiekvienas pajaučia, jog yra šventė. Dažnas pastebėjo, kad šventės – ne šventės, jei nesi kilnus, dosnus, jautrus gretimo liūdesiui, nejauti meilės šeimos nariui...

Dar liko laiko paruošti širdis – tai kviečiame padaryti visus bendruomenės narius. Tada tikrai aplankys didysis stebuklas.