Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

"Iššūkiai, siejantys mus"

2019 m. kovo 29 d. Šiaulių Jaunimo centre vyko DoFe organizuoto viešojo kalbėjimo,, Stories of changes"  renginys - tema "Iššūkiai, siejantys mus". Renginio metu 5 Tarptautinės DofE programos dalyviai, dviejuose seminaruose tobulinę viešojo kalbėjimo įgūdžius, pristatė 8 - 10 minučių paruoštas kalbas.

Pirmoji savo kalbą pristatė mūsų gimnazijos IIag klasės mokinė Samanta Petrauskaitė.  Kuri  išsakė mintis apie tai, kaip reikia įveikti iššūkius, kuo tai naudinga. Justas iš Kretingos papasakojo savo kantrybės išbandymo istoriją gaminant grandininius šarvus. Augustė iš Šiaulių dėliojo sudėtingas mintis apie depresiją. Ugnė iš Kuršėnų nepabijojo kalbėti apie homoseksualumą, o Beatričė iš Šiaulių žavėjosi tais, kurie išdrįsta keliauti autostopu.

Po renginio Samanta pasidalino savo mintimis bei pastebėjimais: „Mano kalba buvo apie iššūkius. Pasakiusi kalbą jaučiuosi įveikusį dar vieną ir bene didžiausią iššūkį, kuris man atvėrė akis, kad aš galiu padaryti daug, jei to labai noriu. Supratau, kad aš galiu kalbėti viešai ir turiu tam gebėjimą. Todėl be galo džiaugiuosi patekusi į šiuos mokymus, kurie man davė tiek daug, parodė, ką aš iš tikrųjų galiu.

Taip pat renginyje susirinko gana ne mažas būrys žmonių, kurių dalį atsivežėme patys,  važiavo autobusai iš Kvėdarnos bei Kretingos. Jiems suorganizavome ekskursiją  šokolado fabrike    ,,Rūta". Ten jie turiningai leido laiką, kol mes ruošėmės savo renginiui. Iš matytų veidų, galiu pasakyti, kad renginys tikrai pavyko.“

Renginyje dalyvavusi, Samantos klasės draugė, Alina papasakojo: „Iš mokyklos 14 mokinių grupė vykome į Šiaulius, DofE renginį,, Iššūkiai, siejantys mus", jame mūsų klasiokė Samanta, pristatė savo kalbą ,,Kodėl verta priimti iššūkius?".

Pirmiausia, nuvažiavę į Šiaulius, keliavome į šokolado fabriką ''Rūta'', kur buvo pravesta edukacinė programa per kurią gaminome šokoladinius saldainius, kuriuos galėjome parsivežti namo. Po to buvo duotas laisvas laikas, kurio metu, ėjome pavalgyti ar praleisti laiką pasivaikščiodami po Saulės miestą. Praėjus laisvam laikui, visi patraukėme link renginio, klausėmės ne tik mūsų draugės Samantos, bet ir dar 4 kalbų, kurias pristatė kiti mokymų,, Stories of changes" dalyviai. Renginys buvo išties labai įdomus. Viskas praėjo gana sklandžiai, visos temos buvo aktualios šių laikų jaunimui, privertė susimąstyti. Po to vyko diskusijos per kurias galėjome pabendrauti su pačiais kalbėtojais. Po renginio, kupini gerų emocijų ir prasmingai praleidę penktadienį, grįžome namo.“

Sveikiname Samantą įveikus dar vieną iššūkį ir linkime sėkmės kituose.

DofE programos koordinatorė/vadovė mokytoja Rasa Surblytė