Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

„Jaunieji šauliai“ – Lietuvos kariuomenės paplūdimio tinklinio čempionai

Birželio 11-12 dienomis LDK Kęstučio 7 rinktinės Kvėdarnos  1 –jo  būrio „Jaunieji šauliai“  Rimantė Norkutė, Karolina Petkutė, Karolis Rimkus, Vilius Grikšas, Daumantas Katinas ir Mantas Vyštartas  dalyvavo Lietuvos kariuomenės paplūdimio tinklinio čempionato finalinėse varžybose Kaune. Nei tolimas kelias, nei 27 laipsnių karštis Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos II-III gimnazinių klasių mokiniams nesutrukdė džiaugtis rungtynėmis bei savo pasiekimais.

Rungtynės išties buvo sudėtingos ne tik dėl oro sąlygų. Vyrų varžybos susilaukė gausaus dalyvių būrio – iš viso dalyvavo 24 komandos.  Vienai  vaikinų porai (Daumantui  ir Mantui) Fortūna šypsenos pagailėjo: jie vienodais rezultatais  2:1 nusileido KAPS -5 R ir Karo policijos komandai ir pasidalino 17-22 vietomis, tačiau kitai porai (Viliui ir Karoliui) buvo itin maloninga.   Šie vaikinai sėkmingai pradėjo jau pirmos dienos varžybas. Vilius ir Karolis  įveikė KAPS 3 R, LKA-2 komandas (rezultatas 2:0), LKA – 1 komandą (rezultatas 2:1) ir pateko į pusfinalio varžybas - užsitikrino teisę kovoti dėl apdovanojimų.  Kitą dieną pusfinalio varžybose „Jauniesiems šauliams“ teko susitikti su KASP -5 R, kurią po atkaklios kovos nugalėjo 2:0. Finale vaikinai susitiko su taip pat pralaimėjimo nepatyrusia Vytenio BPLB 1 komanda. Pirmą setą mūsų tinklininkai atkaklioje kovoje laimėjo 21:17, antras setas nebuvo toks sėkmingas – pralaimėta 21: 14, todėl prireikė trečiojo - lemiamo seto. Trečiame sete iš pradžių kvėdarniškiai atsiliko 11:7, vis dėlto sugebėjo susikaupti, pavyti ir pralenkti priešininkus.  Rezultatas 15:11 liudijo, kad būtent mūsų mokiniai Karolis ir Vilius  yra šių metų  Lietuvos kariuomenės   paplūdimio tinklinio čempionai.

Nors merginų grupėje dalyvavo tik 3 komandos, vis dėlto rungtynės reikalavo įdėti daug pastangų – Karolinos ir Rimantės varžovės turėjo kur kas didesnės patirties. Mūsų merginoms jau pirmose varžybose teko susigrumti su praeitų metų čempionėmis KASP 3 R sportininkėmis. Po labai įtemtos kovos rungtynes 2:1 laimėjo Rimantė ir Karolina. Antrame susitikime kvėdarniškės šaulės nugalėjo LKA komandą ir taip pat, kaip ir vaikinai, tapo šių varžybų nugalėtojomis.

Iš Kauno ,,Jaunieji šauliai“ važiavo laimingi – žinoma, svarbu  apdovanojimai, bet  dar svarbiau gerai praleistas laikas,  komandinis darbas  bei draugystė.

LDK Kęstučio 7 rinktinės Kvėdarnos  1-ojo„Jaunųjų šaulių“ būrio vadas Rimantas Grikšas