Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

"Keliauk ir sužinok"

2016 m. birželio 13 dieną  Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje startavo  Vaikų ir jaunimo vasaros poilsio dieninė stovykla ,,Keliauk ir sužinok“, kuri tęsėsi iki birželio 17 d.  Į stovyklą susirinko 17 mokinių iš 5-7 klasių.

     Stovyklos tikslas – sudaryti sąlygas įvairiai edukacinei veiklai ir turiningai praleisti laiką vaikų vasaros atostogų metu. Siekiama plėsti mokinių akiratį, lankant kultūrinius, gamtinius objektus, puoselėti meilę ir pagarbą savo kraštui bei praeičiai.
     Pirmąją dieną vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Vitalija Zaleckienė stovyklautojams suteikė žinių, kaip saugiai praleisti vasaros atostogas, kaip suteikti pirmąją medicininę pagalbą. Buvo žaidžiami smagūs žaidimai, skirti lavinti mokinių fizinį aktyvumą.
Sekančią dieną stovyklautojams suteikta galimybė sužinoti, kaip gaminami jų mėgiami karameliniai saldainiai, nes savo vartus jiems atvėrė Klaipėdos konditerijos fabrikas, priklausantis konditerijos korporacijai „Roshen“. Mokiniai pasinėrė į stebuklingą saldumynų gamybos pasaulį ir dalyvavo edukacinėje programoje ,, Pasigamink ledinuką pats“, kurioje  galėjo išbandyti konditerio profesiją.  Po to mokiniai poilsiavo prie Baltijos jūros, apsilankė Klaipėdos zoologijos sode. Lina Rubytė, 6 b klasės mokinė, teigė, kad ši stovyklos diena jai buvo įsimintiniausia.
     Pramogaudami  Taurų  nuotykių parke stovyklautojai galėjo išbandyti skirtingo aukščio bei sudėtingumo trasas įrengtas medžiuose. Vėliau grožėjosi gamta Pagramančio regioninio parko vaizdingame Akmenos upės slėnyje tarp dviejų piliakalnių įsikūrusioje  poilsiavietėje  „Lakštingalų slėnis“.
     Birželio 16 d. mokiniai vyko prie Platelių ežero,  gerosios energijos pasisėmė Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parke Plungės rajone.
     Paskutinė stovyklos diena buvo skirta pažinti Šilalės kraštui: mokiniai vyko  į  Upynos miestelį, kuriame  kraštotyrininkas Klemensas Lovčikas yra įkūręs ,,Liaudies amatų muziejų”, apsilankė Vytogaloje legendinio lakūno Stasio Girėno gimtinėje,  Bijotuose, poeto Dionizo Poškos muziejuje ,,Baubliai”, užkopė  ant   Medvėgalio piliakalnio – aukščiausios Žemaitijos kalvos, pramogavo  Požerėje prie  Paršežerio ežero ir Kelpšaičių parke Laukuvoje.
     Dauguma mokinių stovyklos metu lankomose vietose buvo pirmą kartą. Nors saulutė stovyklautojus ne visada džiugino savo spinduliais, bet geros nuotaikos, juoko, džiugesio mokinių veiduose netrūko. 5 klasės mokinė Armantė Raudoniūtė  sakė  – “Stovykloje patiko viskas, labiausiai įsiminė išvyka į Taurų parką. Norėtųsi pakartoti viską ir kad stovyklavimo laikas būtų dar ilgesnis.”

Stovyklos vadovės : socialinė pedagogė Aušra Jančauskienė ir mokytojo padėjėja Lina Ivanauskaitė-Bertašienė