Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

"Keliauk Žemaitijos keliais"

2017 m. birželio 13 dieną Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje startavo Vaikų ir jaunimo vasaros poilsio dieninė stovykla ,,Keliauk Žemaitijos keliais“, kuri tęsėsi iki birželio 19 d. Į stovyklą susirinko 17 šaunių mokinių iš 5-7 klasių.

Stovyklos tikslas – sudaryti sąlygas įvairiai edukacinei veiklai ir turiningai bei linksmai praleisti laiką vaikų vasaros atostogų metu. Siekiama plėsti mokinių akiratį, žadinti stovyklautojų žingeidumą, skatinti pažintinius gebėjimus,lankant Žemaitijos kultūrinius, gamtinius objektus, puoselėti meilę ir pagarbą savo kraštui bei praeičiai.

Pirmąją dieną vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Vitalija Zaleckienė stovyklautojams suteikė žinių, kaip saugiai praleisti vasaros atostogas, kaip suteikti pirmąją medicininę pagalbą. Buvo žaidžiami smagūs žaidimai, skirti lavinti mokinių fizinį aktyvumą.

Sekančią dieną mokiniai pasinėrė į stebuklingą gintaro pažinimo pasaulį, aplankė Palangos gintaro muziejų, kuriame turėjo galimybę, edukacinio užsiėmimo metu, pasidaryti darbelį iš gintaro ir parsivežti jį namo. Vėliau mokiniai vaikščiodami po vieną gražiausių Palangos vietų – Birutės parką – užkopė ant Birutės kalno, ilsėjosi prie Baltijos jūros. „Tai buvo šauniausia diena“ – emocijomis dalinosi  Simona Bagdonaitė, 5a klasės mokinė.

Birželio 15 d. mokiniai vyko į Plungės neapsakomo grožio Oginskių dvaro muziejų. Mykolo Oginskio rūmai – vienas gražiausių XIX a. Lietuvos architektūros paminklų. Stovyklautojai žaidė ir pramogavo prie Platelių ežero. Taip pat užlipo į Siberijos pelkės apžvalgos bokštą - tai 15 metrų bokštas ant Cidabro (Būgno) kalno. Nuo bokšto atsiveria nuostabūs panoraminiai vaizdai - Platelių ir Beržoro ežerai, Beržoro kaimas, pietinė Platelių miestelio dalis, Liepijų miškas. Beje, Bokštas yra Siberijos pelkės teritorijoje – vieną vertingiausių pelkių Žemaitijos nacionaliniame parke.

Išvyka į Varnių regioninį parką ir apsilankymas Lankytojų centro ekspozicijoje stovyklautojams paliko neišdildomą įspūdį. Moderniai įrengtos erdvės ir gido pasakojimai buvo labai įdomūs ir informatyvūs. Stovyklautojai grožėjosi vaizdais eidami Varnių regioninio parko pažintiniu taku. Aplankė Moteraičio, Sprūdės piliakalnius, Šatrijos kalną. Nuo jų atsiveria puikus žemaičių kalvyno kraštovaizdis su miškais, pelkėmis ir ežerais bei žvilgančiais bažnyčių bokštais. Poilsiavo prie  Lūksto ežero.

Paskutinę dieną. pramogaudami  Taurų  nuotykių parke, stovyklautojai galėjo išbandyti skirtingo aukščio bei sudėtingumo trasas, įrengtas medžiuose. Įveikdami trasas mokiniai išbandė fizines jėgas, nugalėjo aukščio baimes. Vėliau grožėjosi gamta Pagramančio regioninio parko vaizdingame Akmenos upės slėnyje tarp dviejų piliakalnių įsikūrusioje  poilsiavietėje  „Lakštingalų slėnis“. Aistė Capaitė, 5a klasės mokinė, teigė, kad ši stovyklos diena jai buvo įsimintiniausia.

Dauguma mokinių stovyklos metu lankomose vietose buvo pirmą kartą. Nors saulutė stovyklautojus ne visada džiugino savo spinduliais, bet geros nuotaikos, juoko, džiugesio mokinių veiduose netrūko.

Stovyklos vadovės : 5a klasės auklėtoja Lina Ivanauskaitė-Bertašienė ir 5b klasės auklėtoja Rasa Jokšienė.