Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

„Kibernetinis saugumas = raketų mokslas?“

Kovo 15 dieną į gimnazija atvyko viešnia iš projekto Empowering Girls -  Sigita Jurkynaitė, Nord Security informacijos apsaugos vadovė. Šis projektas skirtas  skatinti  mokinių susidomėjimą technologijų, inžinerijos ir verslo sričių galimybėmis. 

S. Jurkynaitė susitiko su 8a ir 8b klasės mokiniais. Susitikimo metu S. Jurkynaitė mokiniams papasakojo apie savo asmeninę patirtį, kaip humanitarė tapo informacijos apsaugos vadove. Susitikimo metu pranešėja daug dėmesio skyrė kibernetinio saugumo problemai. Mokiniai sužinojo, ar „Kibernetinis saugumas = raketų mokslas?“. Po susitikimo mokiniai išsakė savo mintis. Simas teigė, kad „buvo labai naudinga ir labai išsamu. Įdomu buvo sužinoti kaip galima sužinoti įvarius slaptažodžius Lietuvoje bei pasaulyje". (Simas 8a kl.) „Buvo labai įdomu pasiklausyti apie slaptažodžių saugumą bei daugiau sužinoti apie IT, o tada supratau, kad mano slaptažodį nulaužtų per maždaug 3 sekundes" (Lukrecija 8a kl.) Aidas sakė, „kad buvo labai aktualu sužinoti daug naujų dalykų ir sužinojau kaip apsisaugoti nuo įsilaužimų į asmeninę paskyrą" (Aidas 8b kl.)
Ačiū projekto sumanytojams už galimybę sužinoti daug naujos ir naudingos informacijos.

Matematikos, ekonomikos ir verslumo mokytoja metodininkė Rasa Surblytė