Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

„Makaronų tiltai“ Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijoje

Kovo 31 d. mūsų gimnazijos mokinių  komandos sudarytos iš 7a, 8a ir IIag klasių mokinių vyko į Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnaziją. Į šią gimnaziją buvome pakviesti dalyvauti Vilniaus TECH čempionate „Makaronų tiltai“. 

Skamba žaismingai? Iš tiesų tai labai rimtas, inžinierinių sprendimų reikalaujantis, kūrybinis STEAM darbas. Pradžioje lektorius supažindino su tiltų rūšimis, fizikiniais dėsniais. Taip pat patarė kokius tiltus rekomenduoja konstruoti, kokie būtų tvirčiausi. Iš viso dalyvavo 11 komandų. Visoms dalyvaujančioms komandos gavo po vieną pakuotę spageti makaronų ir 4 plastilino gabalėlius. Statyboms buvo skirta valanda laiko. Labiausiai intriguojantis metas vyko, kai buvo tikrinamas pastatytų makaronų tiltų tvirtumas, atsparumas. Pastatyti tiltai buvo vertinami pagal tai, kokį svorį jie geba išlaikyti. Mokiniai pirmą kartą išbandę statybas buvo laibai patenkinti. Tai jiems suteikė naujų žinių, smagių pažinčių, nuostabių patirčių ir noro kitais metais tokį čempionatą organizuoti mūsų gimnazijoje.

Vyr. Socialinė pedagogė L. Ivanauskaitė-Bertašienė