Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

„MOKI ŽODĮ – ŽINAI KELIĄ“

„Tas, kuris nemoka svetimų kalbų, nesupranta ir savosios“ - J. V. Gėtė
Vis labiau globaliame pasaulyje gebėjimas efektyviai bendrauti su skirtingomis kultūromis tapo svarbesnis nei bet kada anksčiau. Kad galėtum bendrauti reikalinga mokėti ir gebėti kalbėti užsienio kalbomis. Kalbų mokymasis turi daugybę privalumų – nuo asmeninio augimo ir pažinimo tobulėjimo iki profesinių galimybių ir geresnio kultūrinio supratimo.

Spalio 26 dieną Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje vyko užsienio kalbų projektinė diena „MOKI ŽODĮ – ŽINAI KELIĄ“, kurios tikslas skatinti kalbų mokymąsi bei pajusti patyriminį atradimo džiaugsmą. Projektinės veiklos metu mokiniai įsitraukė į skirtingas veiklas, parinktas pagal mokinių amžiaus tarpsnį. 5-6 klasių mokiniai galėjo pasitikrinti ir įtvirtinti savo anglų kalbos žinias. Jie piešė savo herojų, pasirinkta kalba aprašė jį, sprendė įvairius kryžiažodžius ir galiausiai užsiėmė aktyvia veikla „Medžiokle“, kurios metu turėjo išsiaiškinti pateiktas užuominas, ir viską užfiksuoti nuotraukose. Aišku, visa tai jie turėjo atlikti užsienio kalba. 7-8 klasių mokiniai žiūrėjo filmą ,,Drugelio širdis‘‘. Po peržiūros mokiniai kūrė matyto filmo anonsą užsienio kalbomis, kūrybiškai perteikė matyto filmo pagrindinę mintį, dėliojo matyto filmo kadro dėliones. I-IV gimnazijos klasių mokiniai grupėse dalyvavo protų kovose. Čia demonstravo žinias apie užsienio kalbas, jų atsiradimą bei svarbą tarptautiniame kontekste. Gimnazistai klausėsi paskaitos apie užsienio kalbos mokymosi svarbą ir patys naudodami interaktyvias priemones dalijosi mintimis apie kalbų mokėjimo svarbumą. Tikrinosi žinias ir kūrybiškai, grupelėse, kūrė eiliuotus posmus su pateiktais įvairių užsienio kalbų žodžiais. Įvardijo jaustukais bei kitais simboliais užšifruotus šalių pavadinimus. Projektinės veiklos metu buvo lavinami mokinių užsienio kalbų kalbėjimo įgūdžiai, kūrybiškumas bei gebėjimas dirbti komandoje. Mokiniai puikiai padirbėjo, dirbdami patyrė įvairių emocijų. Veiklos leido įsivertinti ne tik žinias, kūrybiškumą, bet ir gebėjimą dirbti komandoje. Kūrybingai, linksmai praleistas laikas visada praturtina. Įsivertinti, mokytis, pažinti, atrasti niekada nevėlu!

Rasa Jokšienė, anglų kalbos mokytoja.

Nuoširdus ačiū užsienio kalbų metodinio būrelio mokytojoms už kūrybingas ir įdomias veiklas. Už gebėjimą sudominti mokinius užsienio kalbomis.