Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

„Užsikrauk karjerai!“ Kvėdarnos K. Jauniaus gimnazijoje

Spalio 10 dieną Kvėdarnos K. Jauniaus gimnazijos Iabg klasės mokinai dalyvavo nuotoliniame tarptautinės edukacinės programos „Youth empowered“ renginyje  „Užsikrauk karjerai!“ . Tai  šešerius metus iš eilės Lietuvoje organizuojama tarptautinė programa.

„Youth Empowered“ yra edukacinė programa, skirta jaunimo nedarbo mažinimui ir švietimo nelygybės problemai spręsti, kurią inicijuoja bendrovė „Coca-Cola HBC“, o Lietuvoje šią programą įgyvendina ekonominio švietimo ir verslumo ugdymo organizacija „Lietuvos Junior Achievement“. „Užsikrauk karjerai“ programa yra puiki galimybė išgirsti žinomų žmonių patarimus, išklausyti jų gyvenimo istorijas, dalyvauti diskusijoje bei užduoti klausimus įvairių sričių ekspertams. Šiemet savo įžvalgomis su moksleiviais dalinosi: Gintarė Joteikaitė, jaunimo reikalų agentūros projektų vadovė ir karjeros konsultantė, Klaudijus Melys, Vilniaus privačios gimnazijos virtualios mokyklos vadovas, Antanas Bernatonis, dirbtinio intelekto treneris, „Why AI“ įkūrėjas, pirmasis „Human IPO“ Baltijos šalyse ir Linas Adomaitis, garsus atlikėjas bei prodiuseris.
Po renginio mokiniai sakė: „nereikia bijoti dirbtinio intelekto, o jį naudoti protingai“, „su užsidegimu galime pasiekti, bet kokią svajonę“, „baigus mokyklą neputli studijuoti, o metus skirti apmąstymams, savanorystei, kitiems išbandymams – kad atrastum save“, „labai įdomiai pasakojo Coca-Cola atstovė“, „nesvarbu iš kur esi, bet kai turi tikslą ir jo sieki – gali padaryti viską“.

Rasa Surblytė matematikos, ekonomikos ir verslumo mokytoja metodininkė