Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

DofE programos dalyviai pažintiniame žygyje Jūros ir Aitros upių pakrantėmis

Š.m. spalio 3 dieną VŠĮ Kraštomanija organizavo pažintinį žygį Jūros ir Aitros upių pakrantėmis su baltų kultūros tyrinėtoju prof. dr. Vykintu Vaitkevičiumi. Šiame žygyje puikią galimybę "pasimatuoti" žygio batus turėjo naujieji DofE programos dalyviai kartu su žygių vadove mokytoja A. Toleikienė bei sidabro ženkliuko siekiančios programos dalyvės.

Po žygio DofE programos naujokė Evelina pasidalino savo mintimis apie naujai įgytą patirtį: „Asmeniškai žygis labai patiko, buvo smagu paįvairinti dienotvarkę neįprastu fiziniu krūviu. Patyrėm nemažai iššūkių – ėjome per lietų, klampojome samanų pataluose, bridome per brastą. Patirtis neužmirštama bei nepakartojama“. Evelinai pritarė jos klasės draugė Julija: „ Žygyje sužinojome daug naujų vietų būdingų baltų kultūrai, išgirdome tiek istorijos. Dainavome sutartines. Įveikėme nemažai kliūčių – ėjome per brastą basomis, teko pereiti upelį nuvirtusiu rastu, įveikėme 19 kilometrų. Smagiai praleidome laiką.“ DofE programos dalyvė Greta, siekianti  sidabro ženkliuko, sakė: „Sekėsi gerai. Patiko sužinoti apie netoli Kvėdarnos esančias vietas kažką naujo, negirdėto.“  Mokytoja Audronė po žygio sakė, kad ne tik daug ką pamatė, sužinojo, bet ir įveikėme net 19 km... O tai tikrai rimta treniruotė prieš tikruosius programos žygius.

 Dofė programos koordinatorė/vadovė gimnazijoje mokytoja Rasa Surblytė