Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Erasmus+ projektas ,,Civil Initiative’’

Turkijoje vykusiame Erasmus + projekte ,,Civil Initiative’’ kartu su komanda iš Lietuvos  dalyvavo  dvi Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos antrokės – Rugilė Toliušytė ir Gustė Stanišauskaitė. Projekte be Lietuvos atstovų dalyvavo jaunimas iš Didžiosios  Britanijos, Vengrijos, Turkijos, Danijos, Norvegijos (9 dalyviai + 1 lyderis iš kiekvienos komandos).

Pagrindinis projekto tikslas – supažindinti jaunus žmones su įvairiomis, visiems piliečiams svarbiomis temomis, pvz. žmogaus teisių ir pilietybės pranašumai įvairiose šalyse, jaunų žmones motyvacija įsitraukti į dinamišką politinį gyvenimą.

Kasdien buvo suplanuotos skirtingos veiklos: pokalbiai, darbas grupėmis, žygiai, įvairūs žaidimai, pristatymai, filmavimai ir netgi keletą išvykų į didžiausią Turkijos miestą – Stambulą.

Dalyvaujant įvairiose veiklose  turėjome puikią galimybę bendrauti su žmonėmis iš kitų šalių, išsakyti savo nuomonę įvairiomis temomis, viešai kalbėti.

Dalyvavimas šitame projekte – tai   ne tik galimybė susirasti naujų draugų, bet ir nepamirštami įspūdžiai, nauji įgūdžiai ir iššūkiai. Projekto veiklos padėjo ne tik  įveikti viešojo kalbėjimo baimę,  bet ir suprasti politikos svarbą mūsų, kaip jaunų žmonių, gyvenimuose.