Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Europos diena gimnazijoje

Visoje Europos Sąjungoje gegužės 9 dieną yra švenčiama Europos diena. 1950 m. gegužės 9 dieną Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas paskelbė suvienytos Europos idėją. Šią datą mini visos ES šalys. Nuo 2004 m. Lietuva yra ES narė, todėl ši data svarbi ir mūsų šaliai bei jos piliečiams. Šiemet Lietuvos narystės Europos Sąjungoje minimos 15-osios metinės.

Mūsų gimnazijoje apie Europos Sąjungą vyko integruotos pamokos istorijos geografijos, pilietiškumo pagrindų, informacinių technologijų dalykų pamokose. Mokiniai plėtė ir gilino žinias apie Europos Sąjungos susikūrimo istoriją, simbolius, funkcijas, kurias atlieka Europos Parlamentas.

Gegužės 9 d. 8 klasių mokiniai dalyvavo Bandomajame Europos egzamine, kuriame geriausiai pasirodė 8a klasės mokinė Šarūnė Kiškūnaitė. Vyresniųjų klasių gimnazistų gretose geriausias savo žinias Europos egzamine parodė IIIag  klasės mokinė Karolina Uktverytė, toliau gimnazistė dalyvaus respublikiniame etape.

Jau antrus metus gimnazija dalyvauja “Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės” projekte. Šiemet,  kaip ir pernai, jaunosios ambasadorės III bg klasės mokinės Vesta Jakaitė, Ugnė Košinskaitė, Martyna Pociūtė, Monika Rimkutė lankėsi pas Kvėdarnos Prano Liatuko pradinės mokyklos 4a ir 4b klasių mokinius, norėdamos suteikti žinių apie Europos Sąjungą, jos šalis, istoriją,  įstatymus, tikslus ir misijas, bei Europos parlamentą, jo svarbą. Atliekant užduotis pradinukams teko paplušėti, tačiau jie geriau susipažino su Europos Sąjungos šalimis, jų vėliavomis, žymiausiais objektais ir lankytinomis vietomis, išgirdo daug įdomių istorijų ir faktų.

Tokio pobūdžio renginiai yra svarbūs ugdant jaunimą ir leidžia pasidžiaugti, kad jaunoji karta auga tikri europiečiai.

# MEPALietuva

Socialinė pedagogė Lina Ivanauskaitė - Bertašienė