Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

GIMNAZIJOJE NUVILNIJO RENGINIŲ BANGA

Šiais metais minime 100-metį nuo Nepriklausomos Lietuvos akto paskelbimo. Šia proga gimnazijoje vyko daug įvairaus pobūdžio renginių. Šią datą minėjome visą savaitę.

Pirmadienio vakarą mokiniai, mokytojai, bendruomenės nariai bei svečiai rinkosi į protmūšio „Lietuvos 100-metį pasitinkant“ finalą. Po įnirtingos trijų turų kovos nugalėtojais tapo komanda iš Pajūrio.

Antradienį sporto salėje mokiniai žaidė tinklinį iki 100 taškų.

Trečiadienį jėgas išbandė taikliausi krepšinio kamuolio metikai mesdami baudas. Nors visi labai norėjo įmesti 100-ąją baudą, sėkmė nusišypsojo IIag klasės mokinei Ernestai Jančauskaitei.

Ketvirtadienį buvo suorganizuota projektinė diena „Lietuvos 100-metį pasitinkant“.  Ryte visus pasitiko tautiniais rūbais pasipuošusios gimnazistės, jos sveikino su valstyvės gimtadieniu bei prisegė ženklelius su tautine juostele.

 Akcijos „Pabūkime signatarais“ metu mokyklos bendruomenės nariai pasirašė po 1918 m. vasario 16 d. Nepriklausomybės akto kopijos. Taip parodydami, kad pritaria nepriklausomybės atkūrimui.

Kūno kultūros mokytojai Ilona ir Kęstutis Česaičiai sporto salėje surengė svarčių kilnojimo iki 100 varžybas. 8 mokiniai ir  mokyklinio autobuso vairuotojas A. Bartkus iškėlė svarsčius po 100 kartų.

Aktų salėje vyko liaudies šokių popietė „Šokame Lietuvai“. Muzikos mokytojos Gražinos Pameditienės vadovaujami mokiniai, mokytojai linksmai trypė liaudies šokius, ratelius.

Mokiniai savo žinias apie Lietuvą tikrino  protmūšiuose, kuriuos vedė klasių auklėtojai.

Vakarėjant vėl  į gimnaziją rinkosi mokiniai, mokytojai, mokinių tėvai bei svečiai dalyvauti orientacinėse varžybose, kurias organizavo mokinių tėvų komitetas.

 Iš viso į trasą išbėgo 34 įvairaus amžiaus poros.  5-6 klasių mokiniai turėjo aplankyti 10 punktų, o vyresnieji – net 24. Ne vienam teko ir pargriūti slidžiuose trasos ruožuose.  Sugrįžę į gimnaziją, suplukę, pavargę, tačiau pilni geros nuotaikos, dalyviai vaišinosi kareiviška koše, kurią virė L. ir G. Gedgaudai. Greičiausiai trasą įveikę orientacininkai apdovanoti medaliais.

Vasario 16-ąją po šv. Mišių į gimnaziją rinkosi miestelio bendruomenės nariai. Čia vyko Kvėdarnos seniūnijos, Kvėdarnos Prano Liatuko pradinės mokyklos, mūsų gimnazijos, Šilalės meno mokyklos Kvėdarnos skyriaus organizuotas koncertas „Vienybė težydi“. Dalyviai savo kūrinius skyrė Lietuvai 100-ojo gimtadienio proga.

Ačiū visiems organizavusiems renginius bei dalyvavusiems juose!