Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

GIMNAZIJOJE SIAUČIA SVEIKOS GYVENSENOS VIRUSAS

Šį rudenį gimnazijoje siaučia „Sveikos gyvensenos virusas“. Iš tikrųjų taip pavadinta visuomenės sveikatos stiprinimo programa, kurią finansuoja Šilalės rajono savivaldybė. Šį projektą įgyvendinti padeda gimnazijos ir Klaipėdos universiteto vykdomo fizinio aktyvumo projekto „Aktyvumo banga“ dalyviai.

„Sveikos gyvensenos viruso“ veiklos ypač aktyviai buvo vykdomos paskutinę lapkričio savaitę.

Pirmadienį po 4 pamokų gimnazijos fojė vyko akcija „Sveiko maisto parduotuvė“. Šios akcijos metu mokiniai buvo vaišinami vynuogėmis, kiviais, mandarinais, melionais, persimonais, morkomis, paprikomis, agurkais bei kt. vaisiais ir daržovėmis, akcentuojant jų naudą žmogaus organizmui. Vykdant akciją daug informacijos apie sveiką ir nesveiką maistą buvo galima perskaityti pradinių klasių mokinių parengtuose projektuose.

Antradienį savo jėgas sporto salėje  išbandė IIIg klasių mokiniai draugiškose tinklinio varžybose. Nors kova buvo įnirtinga, laimėjimais džiaugėsi visos komandos.

Trečiadienį aktyviai laiką leido pradinių klasių mokiniai, kuriems kūno kultūros mokytojai surengė „Linksmąsias estafetes“. Daug teigiamų emocijų suteikė vaikams neįprastos ir įdomios rungtys. Pasirodo, kad nelengva kartu nešti skirtingo dydžio kamuolius arba tuo pačiu metu spirti ir kalenti kamuolius ir pan.

Ketvirtadienį po 4 pamokų pirmų - šeštų klasių mokiniai buvo pakviesti į judriąją pertrauką „Just dance“, kurios metu aktų salėje visi pagal rodomus judesius šoko. Iš pradžių visiems buvo nedrąsu, tačiau po kurio laiko šokti net patiko.

Penktadienį „Linksmosiose estafetėse“ varžėsi penktų ir šeštų klasių mokiniai, 7-okai traukė virvę, o 8, Ig klasių mokiniai dalyvavo susitikime su Giedre Valavičiūte, projekto „Dydis nesvarbu“ įkūrėja.  Susitikime buvo kalbama tema: „Kūniškumas. Kaip pamilti ir priimti save“.