Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Gimnazijos atstovės ONLINE BOOTCAMP‘Ą

Šių metų lapkričio 5 d. penkios Kvėdarnos K. Jauniaus gimnazijos mokinės,  Rugilė Norbutaitė (6a klasė), Lukrecija Rimkutė (6a klasė),  Justė Rupšytė (6a klasė), Evelina Gečaitė (8a klasė), Julija Zobėlaitė(8a klasė), dalyvavo nuotoliniame renginyje, kurį organizavo  „Lietuvos Junior Achievement”  – ne pelno organizacija jaunimo verslo ir ekonominio švietimo programų lyderė Lietuvoje. Tai buvo virtualus 6 val. trukmės renginys, kurio metu komandos gilinosi į verslo ir organizacijų mestus iššūkius, generavo verslo idėjas kartu su patyrusiais sričių profesionalais. Iššūkis buvo skirtas padėti Marso gyventojams susitvarkyti su iškilusiomis problemomis: nuotolinis mokymas, begalybė šiukšlių ir nenoras sportuoti-judėti.

Iššūkio metu Kvėdarnos K. Jauniaus gimnazijos komanda „EcoFive“ pasirinko spręsti šiukšlių mažinimo problemą. Buvo sugalvotas produktas – užrašų knygutė iš perdirbto popieriaus, kuris padėtų sumažinti išmetamų šiukšlių kiekį. Kūrybinis procesas pats smagiausias. Vyko intensyvi priemonių paieška kol buvo pagamintas produkto prototipas. Daugiausia rūpesčių sukėlė knygutės reklaminio klipo kūrimas, kaip visada technika parodo savo pranašumą prie žmogiškąjį faktorių. Bet komandą buvo atkali ir įveikė šitą iššūkio dalį. Sunkiausia buvo laukti iššūkio  rezultatų,

Po renginio Evelina pasidalino savo mintimis: „Man asmeniškai renginys labai patiko, tikrai nesigailiu dalyvavusi. Įgijau naudingos patirties dirbant su komanda, kuriant savo produktą ir jo reklamą“. Jai antrino Lukrecija: „Labai patiko. Įdomus projektas“, bei  Julija: „Kiekvienam verta išbandyti“.

Sulaukus renginio organizatorių komisijos vertinimus taip pat buvo labai džiugu, kad pirmas bandymas sugeneruoti verslo idėja surinko 18,5 taško iš 20 galimų taškų. Taip pat nustebino komisijos paliktas grįžtamasis ryšys apie komandos sukurtą reklamą: „Labai šiltas video. Graži idėja, puikiai tinka artėjančiam  kalėdiniam laikotarpiui. Video galėjote įgarsinti, kad reklamą būtų įdomiau žiūrėti.“

Ačiū renginio komisijai už gražius žodžius ir pastabas – kitas kartas bus lengvesnis ir įdomesnis. Juk iš klaidų ir patyrimų mokomės.

 

Matematikos mokytoja metodininkė Rasa Surblytė