Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Gimnazistų kelionė po Europą

Kovo 7 d. trečią ryto trisdešimt gimnazistų, trys mokytojos ir direktorė ,,Fortūna travel" autobusu išvyko į kelionę po Europą. Nors pagrindinis mūsų tikslas buvo Europos parlamentas Strasbūre, tačiau aplankėme ir keletą kitų nuostabių miestų. Pirmiausia aplankėme Čekiją, ten kovo aštuntąją vaikščiojome po sostinę Prahą. Išvydome įspūdingą Šv. Vito katedrą, apžiūrėję Prahos panoramą Karolio tiltu pasiekėme Senamiesčio aikštę, kurioje mūsų laukė Senoji rotušė su įžymiuoju astronominiu laikrodžiu. 

Po pusdienio Čekijoje pajudėjome Strasbūro link. Kitą dieną dirbome Europos parlamente, čia vyko diskusijos, viktorinos su bendraamžiais iš kitų Europos Sąjungos valstybių. Tačiau dalyvavome ne tik parengtoje programoje, bet ir susiradome kitų tautybių draugų. Pasibaigus darbui Parlamente vakare dar aplankėme Strasbūro Senamiestį, kuriame matėme kvapą gniaužiančią katedrą. Kovo 10 d. išvykome į Paryžių, gidė Daiva ekskursijos dalyviams papasakojo apie Lotynų kvartalą, Sorbonos universitetą, Triumfo arką, Luvrą. Tada leidome laiką Montmartre, aplankėme Šv. Jėzaus širdies bažnyčią, vaikščiojome siauromis gatvelėmis, pilnomis suvenyrų parduotuvėlių. Vakarėjant patraukėme Eifelio bokšto link, nors ir eilėje, kad pakiltume, laukėme porą valandų, Paryžiaus simbolis įspūdį paliko neišdildomą. Kitą dieną mūsų laukė Belgija. Atvykome į vieną gražiausių jos miestų - Gentą, ten džiaugėmės ne tik puikiu oru, tačiau ir grožėjomės katedra, žymiuoju Gento altoriumi, Audinių rūmais ir Rotuše. Vėliau aplankėme ir sostinę Briuselį, susipažinome su Senamiesčiu, o vakare patraukėme viešbučio Nyderlanduose link. Kitą dieną aplankėme įžymiausius Amsterdamo objektus, plaukėme laivu miesto kanalais, pasidarėme gausybę nuotraukų Madame Tussaud muziejuje, o popiet išvykome Lietuvos link. Po nakvynės Lenkijoje, pirmadienį paryčiais grįžome namo. Ši kelionė mums paliko gausybę nepamirštamų akimirkų, suartino draugus ir supažindino mažiau pažįstamus taip pat padėjo geriau pažinti Europą.