Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

ĮDOMI PAŽINTIS SU ŠIKŠNOSPARNIAIS IR NE TIK....

Gegužės 29 dieną Iag ir Ibg mokiniai vyko į Mažeikių rajone esantį Renavo dvarą, kur vyko edukacinis užsiėmimas „Pažink šikšnosparnius“. Renavo dvaro sodybos direktorius D. Makavičius mokiniams pravedė įdomų pažintinį užsiėmimą apie šikšnosparnius. Mokiniai sužinojo, kiek iš viso yra šikšnosparnių rūšių, kur daugiausiai jų gyvena, kad jų būna vabzdžiaėdžių ir vaisėdžių. Direktorius minėjo, jog pasaulyje paplitusios trys šikšnosparnių rūšys – vampyrai, kurie maitinasi krauju. Taip pat mokiniai buvo supažindinti su įvairiais prietaisais, kuriuos naudoja šikšnosparnių stebėtojai. Kai kuriems mokiniams net teko rankose palaikyti šikšnosparnį – mažytį gyvūnėlį, kuris gyvena dvaro teritorijoje.

Sužinoję labai daug apie šikšnosparnius: jų gyvenimą, įpročius, naudą, kas jiems kenkia ir pan. skubėjome aplankyti ir patį dvarą. Visada smalsu prisiliesti, nors piršteliu prie istorijos. Likome sužavėti dvare esančia ekspozicija: baldais, indais, koklinėmis krosnimis, muzikos instrumentais, paveikslais ir t.t. Pasigrožėjome dvarą juosiančio parko didybe su senais praeitį menančiais medžiais.

Dėkojame už nuostabią edukacinę išvyką organizatoriams „Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo  centrui“ bei už galimybę dalyvauti projekte „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų  plėtra“.

 Iag klasės auklėtoja Rasa Surblytė