Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Iškeitėme pamoką į paskaitą

Visą praėjusią savaitę Lietuvos mokiniai galėjo dalyvauti Klaipėdos universiteto organizuojamame  projekte „Iškeisk pamoką į paskaitą“. Mūsų gimnazijos, 8 a klasės mokiniai dalyvavo paskaitoje apie Padievaičio piliakalnį. Beje, paskaitoje dalyvavo ir Klaipėdos bei Vilniaus mokyklų mokinių, kurie susidomėję klausėsi apie tai kas yra visai šalia mūsų.  Įdomu buvo sužinoti, kad vasaros metu atliekant tyrimus rasti radiniai datuojami trečiu, ketvirtu amžiumi, imi suprasti, kaip seniai mūsų karštuose gyventa. Tyrimai apie „Gedimino sostą“, anksčiau mūsų vadintą „Velnio krėslu“ bus pratęsti ir ateinančią vasarą. Malonu, kad tyrinėtojas ir paskaitos dėstytojas Vykintas Vaitkevičius mus, kvėdarniškius  taipogi kvietė prisijungti prie kasinėjimų.

Malonu, kad tokia paskaita kelia susidomėjimą , ne tik mūsų krašto žmonėms, bet ir iš kitų Lietuvos vietų. Jie susidomėję klausė, ar gali aplankyti šią vietą, kurioje Lietuvos vietoje yra šis piliakalnis. Džiugu, kai gali pasigirti gyvenantis visai netoli tos vietos, kuri šiandien įgauna nepaprastą pavidalą, puošiasi ir keičiasi, laukdama ir traukdama vis naujus lankytojus. Tikėkimės,  kad  tokios paskaitos pritrauks jaunus žmones  domėtis savo krašto istorija ir Padievaičio piliakalnis taps vienas lankomiausių objektų Šilalės rajone.

Keletas 8a klasės  mokinių minčių po paskaitos „Padievaičio šventvietės tyrimai: atrasta seniausia Lietuvoje kėdė“:  „Man paskaita be galo patiko, sužinojau kokį turtą turime prie pat namų“ (Evelina) „Buvo labai idomu“ (Eimantas, Rasvydas),  „Visai įdomu. Sužinojau daug daugiau nei pati maniau ir girdėjau iš kitų žmonių. Nustebino tai, kad tas akmuo gan išstovėjo ilgą laiką, ir kad yra pati pirma kėdė Lietuvoje. Manau visi sužinojo kažko daug daugiau ir galės pasidalint su šeimos nariais.“ (Skaiva) „Man tikrai patiko, buvo įdomu klausytis.“ (Kamilė) , „Labai smagi, produktyvi ir turininga paskaita. Buvo įdomu klausyti“ (Julija).

Klasės auklėtoja Jurgita Skurdelienė