Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Išskirtinė paukščių stebėjimo patirtis

Mūsų gimnazija šiais metais dalyvauja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro vykdomame projekte  „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“.
 2018 m. gegužės 17 d. su mokyklos 5 ir 7 klasių mokiniais vykome edukacinės programos „Paukščių atpažinimas ir stebėjimas“ renginį Nemuno deltos regioniniame parke Sausgalvių kaime Šilutės rajone.

Gamtos gidas – ornitologas Boris Belchev paukščių stebėjimo vietoje mokiniams suteikė galimybę pamatyti migruojančius paukščius. Teleskopų ir žiūronų pagalba pamatėme pilkąją antį, jūrinį erelį, o šie paukščiai įrašyti į Raudonąją knygą. Taip pat stebėjome šaukštasnapę antį, gulbę giesmininkę, kalbėjome kuo skiriasi ši gulbė nuo gulbės nebylės, kurią dažniausiai matome. Stebėjome ir daugiau migruojančių paukščių, net ore skrendančių. Kaip ornitologas Boris Belchev teigė, paukščiams ši vieta - tai lyg sustojimas į parduotuvę, pasistiprinę, pailsėję, jie pakelia sparnus tolyn.
                                                                             L.Ivanauskaitė-Bertašienė