Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Jubiliejinėje DofE programos ceremonijoje apdovanoti ir Šilalės raj. Kvėdarnos K. Jauniaus gimnazijos dalyviai

Rugpjūčio 23 ir 24 dienomis Vilniaus universiteto botanikos sode vyko „The Duke of Edinburgh's International Award” (DofE) programos apdovanojimų ceremonija. Per dvi dienas 300 jaunų žmonių iš visos Lietuvos apdovanoti aukso, sidabro ir bronzos lygio ženkleliais ir tarptautiniais sertifikatais. DofE apdovanojimus įteikė Švietimo, mokslo ir sporto viceministrai Ramūnas Skaudžius ir Agnė Kudarauskienė, Jungtinės Karalystės gynybos atašė Steve Gleisinger ir Britų pramonės ir prekybos rūmų steigėjas Lietuvoje, Karalienės Elžbietos II apdovanotas Britų imperijos ordinu, Chris Butler.

Šiais metais iš viso įteikti 4 aukso apdovanojimai. Sidabro ženklelius atsiėmė 54, bronzos – 242 mokiniai. Šventė subūrė programos dalyvius, jų mokytojus, savanorius ir kitus programą palaikančius žmones.

Šilalės raj. Kvėdarnos K. Jauniaus gimnazijos DofE dalyviams, Faustui Budriui buvo įteiktas  bronzos ženklelis, o Samantai Petrauskaitei buvo įteiktas sidabro ženklelis. Taip pat buvo įteiktos padėkos DofE programos vadovėms mokytojoms R. Surblytei ir A. Toleikienei. 

DofE programos esmė – įveikti asmeninius iššūkius, kurie suteiktų 14–24 metų jaunimui praktinių gyvenimiškų įgūdžių, ugdytų drąsią, atsakingą ir visapusišką asmenybę, prisidedančią prie visuomenės gerovės. Dalyvavimas programoje skatina ugdyti socialines-emocines kompetencijas, atpažinti savo talentus, išlikti fiziškai aktyviems, įgyti karjeros planavimo įgūdžių ir už tai gauti tarptautinį įvertinimą.

Lietuvoje programa įgyvendinama nuo 2006 m., tad šiemet švenčia 15 metų gimtadienį. Šiuo metu programoje dalyvauja 97 mokyklos ir daugiau nei 2000 dalyvių, jiems veiklose padeda apie 300 mokytojų.

Nuo 2021 m. programą koordinuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Programą remia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Programos draugai – Jungtinės Karalystės ambasada ir Vilniaus universiteto botanikos sodas.

DofE programos koordinatorė/vadovė gimnazijoje mokytoja Rasa Surblytė