Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Judėjimo sveikatos labui diena Kvėdarnoje

Fizinis aktyvumas yra labai svarbus gerinant ir stiprinant žmogaus sveikatą bei mažinant riziką susirgti lėtinėmis ligomis. Žmogui fizinio aktyvumo reikia lygiai taip pat, kaip maisto ir oro. Nuo judėjimo priklauso tinkamas organizmo ir jo sistemų bei organų vystymasis. Tai ypač svarbu vaikams, kurie intensyviai auga, tvirtėja ir tobulėja. Vaikai judresni už suaugusiuosius, bet pastaruoju metu jie tampa mažiau judrūs. Televizija, kompiuteriniai žaidimai atima iš vaiko gryną orą bei judėjimo malonumą.

Fizinis aktyvumas vienas reikšmingiausių harmoningo vaikų vystymosi ir sveikatos stiprinimo veiksnių. Pakankamas judėjimas yra svarbus veiksnys lemiantis fizinę, psichinę ir socialinę vaiko gerovę.

Gegužės 10 d. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos stadione, minint Pasaulinę judėjimo sveikatos labui dieną vyko linksmasis virvės traukimas, kurio pagrindiniai tikslai – stiprinti mokinių sveikatą,  lavinti fizinio aktyvumo įgūdžius, pasitikrinti jėgas ir ištvermę, atlikti komandinį darbą.

Virvę traukė gimnazijos 5-7 klasių ir Prano Liatuko pradinės mokyklos 3-4 kl. mokiniai. Jėgas išbandė mergaitės prieš mergaites, berniukai prieš berniukus, klasė prieš klasę, buvo leidžiama pasitikrinti fizines galimybes individualiai – virvę traukė vienas prieš vieną. Pradinių klasių mokiniai turėjo galimybę rungtis su gimnazijos virvės traukimo Lietuvos mokinių žaidynių vicečempionais (I-IIIg kl. mok.), kurie juos supažindino su virvės traukimo technika, palaikė komandas, mokė rungtis komandiškai, džiaugtis pergale ir pralaimėjus paploti varžovams.

Renginys suteikė daug teigiamų emocijų kiekvienos komandos sirgaliams. Buvo daug plojimų ir azartinių palaikymo šūksnių. Pasibaigus traukimui, kad ir labai pavargę prašė pakartoti ir išsibandyti jėgas dar ir dar. Atsakymas aiškus, kai vaikams patinka užsiėmimas ar geriau sekasi, ar blogiau, dalyvauja su didžiausiu noru, deda dideles pastangas ir emocijos liejasi per kraštus. Pasibaigus renginiui buvo „milijonas“ klausimų: kada vėl trauksime virvę? Manome, kad pasirinkta ši fizinio aktyvumo forma padėjo pasiekti išsikeltus tikslus.