Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

KELIAUK, PAŽINK, PRAMOGAUK...

Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje nuo 2015 m. birželio 15 d. iki liepos 6 d. buvo įgyvendinama Šilalės rajono savivaldybės vaikų ir jaunimo socializacijos programa ,,Keliauk, pažink, pramogauk“.

Stovyklos veikla buvo suskirstyta į III pamainas, kurioje dalyvavo 52 vaikai ir 7 suaugusieji. Pirmos pamainos ,,Keliaujame gimtinės keliais 2“, vykusios nuo birželio 15 iki 19 dienos, vadovė mokytoja Rasa Surblytė.  Stovyklautojai, 5-6 klasių mokiniai, smagiai keliavo po Žemaitiją, užkopė ant įvairių piliakalnių ir kalnų, lankėsi Varnių, Pagramančio regioniniuose parkuose, Žemaičių muziejuje ,,Alka“, jodinėjo žirgais.  Antra pamaina ,,Kur jūsų lobis, ten ir jūsų širdis. Etnokultūrinė stovykla“ vyko birželio 26- liepos 2 dienomis. Jos vadovės - mokytojos Gražina Pameditienė ir Jurgita Skurdelienė.  Stovyklautojai - 5-8 klasių ir II – IV gimnazijos klasių mokiniai- vyko į Alytų, dalyvavo Jaunimo dienose. Taip pat šauniai, turiningai praleido laiką etnokultūrinėje stovykloje ,,Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“, kuri buvo įsikūrusi Paršežerio stovyklavietėje. Stovykloje ilsėjęsi mokiniai turėjo galimybę lankyti etnomuzikavimo ir tradicinių amatų sekcijas, susipažino su muzikos instrumentų gamyba, kulinariniu paveldu, karpiniais, vilnos vėlimu bei  medžio drožyba. Etnovakaronės,  naktišokiai suteikė puikią galimybę  susipažinti su atvykusiu jaunimu.  Trečia pamaina ,,Kraštomanų ekspedicijos“ vyko birželio 30 liepos 6 dienomis.  Dalyvavo 5-8 klasių ir II–IV gimnazijos klasių mokiniai, vadovės mokytojos Ligita Budriuvienė ir Ona Brazauskaitė. Šios pamainos stovyklos užsiėmimai orientuoti į mokslinius- pažintinius gimtojo krašto istorijos ir kultūros paveldo užsiėmimus bei baltiškosios ir krikščioniškosios pasaulėžiūros pažinimą. Stovyklos dalyviai plaukė baidarėmis Jūros upe, aplankė Žemaitijos kultūrinės, religinės ir istorinės reikšmės piliakalnius, vyko į katalikų traukos centrą - Žemaičių Kalvariją, taip pat apsilankė senosiose Lietuvos sostinėse - Kernavėje ir Trakuose. Dalyvavo Gyvosios Archeologijos dienose Kernavėje.

Daug kas pasakyta  gimnazisto  Viktoro Urbio žodžiais ,,gera žinoti, kad vasaros stovykla yra ne pabaiga, o tik jungiamoji dalis tarp senų ir naujų mokslo metų, gera žinoti, kad vis daugiau jaunų žmonių išlaisvina savo mintis, gera žinoti, kad Kvėdarnoje esti mokytojų, gebančių matyti, suprasti ir išgirsti mokinį, gera žinoti, kad vasaros būna kiekvienais metais ir kad šįmetinė dar nesibaigė...”

Nuoširdžiai dėkojame Audronei Toleikienei ,,Kvėdarnos baidarės“ ir UAB ,,Kvėdarsta“ prisidėjusiems prie vaikų ir jaunimo socializacijos programos ,,Keliauk, pažink, pramogauk“ įgyvendinimo.

Socialinė pedagogė metodininkė Aušra Jančauskienė