Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Kvėdarniškių triumfas Rietave

Visuomenėje ir žiniasklaidoje dažnai susiduriama su nuomone, kad šiuolaikiniam jaunimui stinga motyvacijos mokytis, jaunuoliai yra neraštingi, nesaugo ir nepuoselėja gimtosios kalbos. Tačiau Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos mokiniai paneigė šį požiūrį dalyvaudami pirmojoje Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų ir gimnazijų mokinių lietuvių kalbos komandinėje olimpiadoje, vykusioje Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje.

                    Saulėtą ir ankstyvą balandžio 8-osios rytą į Rietavo Lauryno Ivinskio gimnaziją iš visos Žemaitijos sugužėjo daugybė lietuvių kalbos mylėtojų: 11 gimnazijų ir pagrindinių mokyklų komandų, tarp kurių savo gimnazijos vardą gynė ir dvi Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos komandos. Joms  pasiruošti padėjo  lietuvių kalbos mokytojos: D. Batavičienė,  L. Budriuvienė ir  V. Markvat – Ežerinskė. Svarbu pridurti, kad ši komandinė lietuvių kalbos olimpiada organizuojama pirmą kartą- iki šiol kasmet vykdavo individualios kalbos ir literatūros olimpiados. Be to, renginys buvo skirtas kalbininkui Andriui Ašmantui atminti. Olimpiadą savo atvykimu pagerbė  daug garbingų svečių: Klaipėdos universiteto prof. dr. D. Pakalniškienė, prof. dr. A. Drukteinis, doc. dr. V. Drukteinytė, doc. dr. M. Šidlauskas, lekt. Dr. K. Lenartaitė-Gotaučienė, doc. Lietuvių kalbos draugijos Garbės pirmininkas A. Pupkis. Pereinamąjį prizą - žymenį – įsteigė kalbininko sūnus prof. habil. dr. V. L. Ašmantas.

                      Klaipėdos universiteto Baltų filologijos dėstytojų sudarytos užduotys pasirodė gan sunkios, tačiau kartu ir labai įdomios: jos patikrino ne tik taisyklingos rašybos ir skyrybos gebėjimus, tačiau ir žinias apie baltų genčių kultūrą bei darbo grupėje įgūdžius. Po nelengvo išbandymo  mokiniai galėjo šiek tiek atsipūsti ir išklausyti  įdomios prof. dr. A. Drukteinio paskaitos. Na, o šventės pabaigoje buvo paskelbti visų  nekantriai laukti rezultatai. I-II gimnazinių klasių grupėje pirmąją vietą laimėjo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija, antrąją - Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos mokiniai (R. Brazdauskaitė, R. Čeponaitė,  R. Norbutas, J. Palekas, R. Vainorytė),  trečiąją - Telšių Žemaitės ir Plungės „Saulės“ gimnazistai. III-IV gimnazinių  klasių grupėje trečiąją vietą užėmė Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija, antroji vieta atiteko Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijai, atsilikusiai nuo pirmosios vietos tik vienu tašku, o garbė į savo mokyklą parsivežti pagrindinį prizą atiteko mūsų mokyklos gimnazistams: D. Bendžiūtei, K. Kerpytei, G. Kažukauskytei, I. Trijonytei,  V. Urbiui.

                      Nuoširdžiai dėkojame šventės organizatoriams už neišdildomus įspūdžius, renginio dalyviams, mūsų gimnazijos komandų nariams ir juos ruošusioms lietuvių kalbos mokytojoms. Džiaugiamės, kad Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos komandų rezultatai parodė, kad gimtoji kalba jaunimui yra itin reikšminga.

Rita Vainorytė, Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos II bg klasės mokinė