Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Kvėdarnos vardas vėl minimas Vilniuje

Pradžioje norėčiau tarti keletą žodžių apie prestižą ir Kvėdarną.  Prestižas (pranc. prestige - autoritetas, įtaka, pagarba) – tai dalyko, daikto, aplinkos ar asmens reputacija, aukštas (kultūrinis, socialinis) (į)vertinimas.  Taip, šis prancūziškas žodis kartas nuo karto tampa Kvėdarnos epitetu ir dėl čia gyvenančių jaunų žmonių, nes jų gebėjimai bei nuopelnai mūsų mažam miesteliui pelno šlovę. Vienas tokių jaunuolių – Viktoras Urbis.

Tai ką šįkart svarbaus padarė Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos mokinys? Ogi lapkričio 22 dieną sostinės PIANO.LT koncertų salėje kompozitorius prof. Mindaugas Urbaitis paskelbė, kad Viktoras yra konkurso ,,Musica Vera” finalo nugalėtojas. Šiame respublikiniame unikaliame jaunųjų muzikos ir dainų kūrėjų konkurse startavo 29 kompozitoriai, kūrybinį etapą įveikė 13, o po pirmojo turo tik dešimt geriausių dainų buvo pateikta vertinti žiūrovams bei komisijai. 16 - 25 metų kompozitoriai atvyko iš Kvėdarnos, Šiaulių, Utenos, Varėnos, Vilniaus. Jų dainų tekstų autorė – jau spėjusi išgarsėti poetė Ilzė Butkutė, kurios eilėračiai, kaip teigia renginio organizatoriai, savo šiuolaikiškumu ir jausmine išraiška puikiai atspindindėjo renginio idėją. Skirtingai charakterizuotus, sukurtus įvairiems instrumentams bei balsams Lietuvos jaunųjų kompozitorių kūrinius atliko patys kompozitoriai, Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos moksleiviai ir LMTA studentai. Viktoro kūrinį  ,,Nektaro vaikai“ dainavo puikiai daugamai pažįstama Lietuvos muzikinio pasaulio žvaigždė  Ilja Aksionovas. Vieta, konkursas, kūrėjai ir atlikėjai – viskas skamba labai solidžiai.

Tik ne žodį ,,solidu“ norėjosi vartoti, kai skambėjo ,,Nektaro vaikai“, kai laukė savo darbo įvertinimo ant scenos su kitais pakviestas Viktoras. Šilta, jautru, džiugu, skoninga – teigė ausį pagavusi muzikuojančių žmonių melodija, akį patraukusi spindinti Iljos šypsena  ir santūrus Viktoro veidas. Faktas - tikras prestižas, kaip ir meilė, –  ne tuščiai skambantys cimbolai.

Ligita Budriuvienė

Nuotraukos Daliaus Dabravolsko

Data: 2015-11-23