Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

LEKTORIAUS TEZĖS VERTĖ SUSIMĄSTYTI

Vasario 24 d. gimnazijoje lankėsi projekto „Kartu“ dalyvis profesionalus lektorius Emas Gricius. Susitikimo tema – „Socialinių tinklų iliuzijos“. 

Lektorius mokė, kad būtina kritiškai vertinti socialiniuose tinkluose skleidžiamą informaciją.  Informacijai vertinti, turime naudotis logika.  Visi privalome turėti nuomonę, bet reikia žinoti, kad nuomonė ne visada būna teisinga.

Lektorius akcentavo, kad socialiniuose tinkluose mes vis mažiau rašome, o visas bendravimas vyksta vaizdinių pagalba (video, paveikslėliai), todėl realiame gyvenime mes nebemokame reikšti savo minčių, skurdus rašymo žodynas. Buvimas socialiniuose tinkluose  neverčia mūsų smegenų dirbti. Šiai situacijai iliustruoti, lektorius pateikė tokį pavyzdį: vakare, paėmus skaityti knygą, mes greitai pavargstame, o naršyti socialinius tinklus galime ištisas valandas ir nejaučiame nuovargio. Skaitant knygą, smegenys turi dirbti, todėl pavargstama greičiau, nei naršant socialinius tinklus.

Emas Gricius pabrėžė, kad mes džiaugiamės ir publikuojame galutinius rezultatus, o ne procesą tam rezultatui pasiekti. O galų gale, gal tas rezultatas visai ne mūsų. Pavyzdžiui, publikuojame skanaus patiekalo nuotrauką, nors jį gamino visai kitas žmogus, o mes net nežinome, kaip šis patiekalas gaminamas, kokie ingredientai ir pan. Džiaugiamės įkėlę kelionių nuotrauką, nors didesnį džiaugsmą turėtų kelti pačios kelionės įspūdžiai.

Dėkojame lektoriui už  vertingus pastebėjimus bei mintis, nes tikrai buvo apie ką pamąstyti.