Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

LIETUVIŲ KALBOS PROJEKTINĖ DIENA ,,PER ŽODĮ PAŽĮSTAMAS ŽMOGUS, KULTŪRA IR ISTORIJA“

Šiais metais Lietuvoje nuo vasario 16 iki kovo 11 dienos vyko Lietuvių kalbos dienos. Kiekviena mokykla rinkosi norimą datą, savo nuožiūra planavo įvairias veiklas. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija pasirinko kovo 10 dieną – Kovo 11- osios, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos, išvakares.

Visų klasių mokiniams per projektinę lietuvių kalbos dieną ,,Per žodį pažįstamas žmogus, kultūra ir istorija“ vyko atviros pamokos – viktorinos. Mokytoja Dainora Batavičienė taikliai pastebėjo, kad tokia proga reikia ne tik švęsti, bet ir padirbėti. Kadangi tik bendradarbiaujant, planuojant, įgyvendinant galima dalyvauti tėvynės kūrimo procese, siekti bendros gerovės, visi mokiniai iš anksto turėjo galimybę pasirinkti komandos narius, pasiskirstyti, kas už kokios informacijos rinkimą bus atsakingas bei per renginį kartu siekti kuo geresnio rezultato. Nors renginio tema buvo bendra, tačiau per viktorinas pateiktos 3 - 5 užduotys tikrino skirtingus dalykus- buvo atsižvelgta į kiekvienos klasės mokymosi turinį, ugdytinių gebėjimus. Lietuvių kalbos mokytojos Dainora Batavičienė, Ligita Budriuvienė, Valerija Markvat – Ežerinskė, ruošusios užduotis bei vedusios renginį, džiaugėsi mokiniais, jų sugebėjimu laiku ateiti ir atlikti skirtą darbą, aktyviai įsitraukti į procesą, norą sužinoti tai, ko dar nežinojo. Buvo gera būti kartu. Ačiū organizatoriams ir dalyviams.

 Ligita Budriuvienė