Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

LIETUVOS KARIUOMENEI – 100

Lapkričio 23-iąją minime Lietuvos kariuomenės 100-metį. Šia proga lapkričio 21 d. gimnazijoje vyko projektinė diena. I-IVg klasių mokiniai dalyvavo susitikime su LK KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės  savanoriais. Svečiai supažindino su Lietuvos kariuomenės struktūra, nacionalinio saugumo grėsmėmis, savanorystės svarba krašto apsaugoje.

Jaunesniųjų klasių mokiniai išbandė savo jėgas sukarintose estafetėse, kurias gimnazijos stadione organizavo Pajūrio 10-osios kuopos jaunieji šauliai. Klasių komandos turėjo surasti šovinius pjuvenų dėžėje, pereiti liepteliais, nešti sužeistąjį, mėtyti granatas, šaudyti į taikinius. Po įnirtingos kovos III-iąją vietą laimėjo 7b klasės komanda, II-ąja vieta džiaugėsi 8a klasės mokiniai, o I-ąją vietą užėmė 6a klasės mokinių komanda.

Vyresniųjų klasių mokiniai iš popieriaus gamino kariuomenės skydus ir jais papuošė kabinetų duris, surinkę informaciją apie Nepriklausomos Lietuvos  kariuomenę, partizaninį judėjimą, šiandienos kariuomenę,  jį išleido.

Vakare Kariuomenės 100-mečiui paminėti buvo surengtas protmūšis. Jame dalyvavo ne tik mokiniai, mokytojai, bet ir mokinių tėvai, miestelio gyventojai. Iš viso varžėsi  7 komandos. Protmūšį vedė Šilalės rajono mero padėjėja Rima Norvilienė.  Dalyviai pasitikrino žinias apie Lietuvą, Lietuvos kariuomenę bei išgirdo nežinomų faktų apie Kvėdarną. Daugiausia teisingų atsakymų žinojo „Samogitų“ komanda, kuri apdovanota prizu.

Dėkojame šios projektinės dienos organizatoriams: istorijos mokytojoms Rita Paulauskienei ir Laimai Nagevičienei, Jaunųjų šaulių būrelio vadui Rimantui Grikšui, muzikos mokytojai Daliai Krasauskienei, dailės mokytojai Vitalijai Navickienei, Pajūrio S. Biržiškio gimnazijos jauniesiems šauliams, Rimai Norvilienei ir jos vyrui Ričardui ir visiems kitiems prisidėjusiems prie šios dienos organizavimo.