Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Lietuvos VEX IQ robotų varžybose iškovota pirmoji vieta

Kovo 23 dieną Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje vyko Lietuvos VEX IQ robotų varžybos.  Į varžybas atvyko  mokyklos iš Šiaulių, Alytaus, Klaipėdos, Pagėgių, Švenčionių.  Buvo varžomasi trijose skirtingose rungtyse. Mūsų gimnazijos 8 klasės mokiniai Faustas Budrius ir Gabrielius Gedgaudas dalyvavo VEX IQ robotų RINGMASTER rungtyje.  Šioje rungtyje nepakanka vien tik puikiai valdyti robotą. Būtinas išradingumas, kūrybiškumas, gebėjimas dirbti komandoje. Išradingumą ir kūrybiškumą pripažino dauguma varžybų dalyvių ir jų vadovų, kurie su nuostaba apžiūrinėjo atsivežtą nestandartinį mūsų komandos robotą. Pavydesni netgi paprašė teisėjų išmatuoti mūsų robotą, ar šis atitinka varžybų nuostatų reikalavimus.  Bet jų nusivylimui, robotas buvo tinkamas šioms rungtynėms.

VEX IQ robotų RINGMASTER rungtyje susikovė 15 komandų. Savo puikiu komandiniu žaidimu Gabrielius ir Faustas užtikrintai nukeliavo iki finalo, kuriame nugalėjo Švenčionių progimnazijos komandą ir tapo šios rungties čempionai. Vienas iš VEX IQ varžybų organizatorių, VŠĮ „Švietimo tinklas“ vadovas Andrius Gumuliauskas mūsų komandai įteikė nugalėtojų taurę ir sertifikatą, kuris patvirtina, kad Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija tampa tarptautinės robotų varžybų organizacijos Robotics Education & Competition Fondation nare ir suteikiama teisė dalyvauti 2018-2019 m. m. Europos ir pasaulio VEX IQ CHALLENGE varžybose.