Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Mažais žingsneliais gerumo link...

Jau keletą metų iš eilės pavasario pradžia Lietuvoje daugeliui mokyklų bendruomenių asocijuojasi su ypatinga savaite – tai Veiksmo savaitė, mes ją pavadinome ,, Mažais žingsneliais gerumo link...". Kiekvienas suprantame ir norėtume, kad visiems gyventi būtų gera šalia vienas kito. O kol pasieksime norimą tikslą, visi privalome nelikti abejingi. Todėl ir mūsų gimnazijoje 2016 m. kovo 14-18 d. vyko įvairūs Veiksmo savaitės renginiai.

Klasės valandėlių  metu mokiniai diskutavo  apie draugystę, gerumą, pagalbą, toleranciją. 5 klasės mokiniai parengė stendą  ,,Gražių žodžių medis“, 6 klasių mokiniai darė popierinius aitvarus,  ant kurių parašė savo mintis ,,Gyventi gera, kai...“ . I-III g klasių mokiniai savo žinias pasitikrino viktorinose ,,Ką mes žinome apie patyčias?“, kurias organizavo mokyklos   psichologė N. Jaunienė. Siekiant mažinti internetinių patyčių mastą, pasikvietėme V. Maskoliūnienę Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilalės rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresniąją specialistę, kuri 8 klasių mokiniams skaitė  paskaitą ,,Elektroninės patyčios ir atsakomybė“. Keliolika vyresnių gimnazijos klasių mokinių kartu su soc. pedagoge A. Jančauskiene keliavo į svečius pas pradinukus, kuriems vyresnieji draugai priminė gero elgesio taisykles ,,Gerumo pamokėlių“ metu. 5 klasės mokiniai savo nuomonę ,,Ar moku draugauti ?‘ išreiškė  diskusijoje .7 klasės mokiniams buvo suorganizuota sportinė popietė ,,Tegyvuoja draugystė“ .

Nuoširdžiai tikime, kad prisidėti prie tokių gražių ir neabejotinai reikšmingų iniciatyvų yra kiekvieno atsakingo žmogaus pareiga, todėl draugystei sakome – TAIP.

Ačiū mokytojams padėjusiems  suorganizuoti šios savaitės renginius.

Aušra Jančauskienė

socialinė pedagogė metodininkė