Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Minėjome Europos dieną

Gegužės 9-oji – Europos Sąjungos gimimo diena. Šią datą mini visos 28 ES šalys. Nuo 2004 m. Lietuva yra ES narė, todėl ši data svarbi ir mūsų šaliai bei jos piliečiams. Europos diena – tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos valstybių taiką ir vienybę. Mūsų gimnazijoje Europos diena taip pat buvo aktyviai paminėta. Visą savaitę akį džiugino pirmojo aukšto fojė surengta mokinių dailės darbelių paroda piešinių paroda (V. Navickienė).

Mokiniams vyko integruotos pamokos apie Europos Sąjungą istorijos, geografijos, pilietiškumo pagrindų, informacinių technologijų pamokose. Mokiniai aiškinosi, kokios valstybės narės ją sudaro, kokia susikūrimo istorija, simboliai, kokias funkcijas atlieka Europos Parlamentas.
Gegužės 9 d. vyresniųjų klasių gimnazistai savo žinias pasitikrino dalyvaudami Europos egzamine. Geriausiai sekėsi II bg  klasės mokinei Ugnei Košinskaitei, gimnazistė dalyvaus respublikiniame etape.
Europos dienai skirtų renginių savaitė vainikavo Europos dienos viktorina, kurią vedė Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kultūrinės veiklos vadovė Rima Norvilienė. Viktorinoje dalyvavo I – IV gimnazijos klasių mokinių, „Jaunųjų šaulių“, „Jaunųjų maltiečių“ bei Mokinių tarybos komandos. Viktorinoje mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti savo žinias apie Europos valstybes, jos žymius žmones ir kultūrą. Pirmą vietą laimėjo jungtinė IIIag  ir IIIbg klasių mokinių komanda, antrą ir trečią vietą pasidalino, vienodai balų surinkusios Ibg klasės ir Mokinių tarybos komandos.
Gimnazistų aktyvumas ir žinios, pademonstruotos Europos dienai skirtuose renginiuose, leidžia pasidžiaugti, kad jaunoji karta auga tikri europiečiai.

Socialinė pedagogė Lina Ivanauskaitė - Bertašienė