Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

MOKĖSI GYVENTI BE SKAUSMO

Š.m. lapkričio 6 d. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje lankėsi kineziterapeutė, VŠĮ Taisyklingo judesio mokyklos vadovė  Gintarė Pranaitienė, kuri skaitė paskaitą „Nugaros ir sąnarių skausmai bei jų profilaktika“.

Pagrindinis paskaitos tikslas - supažindinti gimnazijos mokytojus ir darbuotojus su nugaros skausmų priežastimis ir jų prevencija.

Paskaitos metu lektorė mokė savipagalbos būdų kaip padėti sau esant nugaros ir sąnarių skausmams, kaip sustiprinti raumenis, mažinti raumenų įtampą. Rekomendavo, kaip pasirinkti fizinio aktyvumo formą ir krūvį.  Aptarė fizinio aktyvumo naudą ir pratimus, kurie skirti pagerinti ir išlaikyti kaulų, raumenų, širdies kraujagyslių bei bendrą savijautą.

Tikimės, kad visi lektorės pademonstruoti savipagalbos būdai suteiks ne tik žvalumo, bet ir palaikys stuburo lankstumą, raumenų jėgą bei ištvermę.