Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

MOKYKLOS KVIEČIAMOS DALYVAUTI NOVATORIŠKAME PROJEKTE APIE ŽINIASKLAIDĄ IR JOS POVEIKĮ!

Įgyvendinant „Erasmus+“ programos finansuojamą projektą „Media Literacy and Critical Thinking in Youth work“ (liet. „Medijų raštingumas ir kritinis mąstymas jaunimo veiklose“), skelbiamas konkursas Lietuvos bendrojo ugdymo mokykloms tapti projekto partnerėmis ir deleguoti gabiausius jaunimo lyderius ir potencialius žurnalistus dalyvauti tarptautinėje Žurnalistų ugdymo ir Bendraamžių švietėjų programose.

Partnerių vaidmuo:

  •     Informuoti potencialius kandidatus į Jaunųjų žurnalistų ugdymo ir bendraamžių švietėjų programas apie galimybę dalyvauti projekte.
  •     Paskirti savo mokyklos atstovus: vieną jaunąjį žurnalistą(-ę) ir du bendraamžių švietėjus.

KODĖL TURĖTUMĖTE DALYVAUTI? Dalyvavimas projekte – puiki galimybė parodyti, kokius puikius ateities lyderius ugdo Jūsų mokykla, užtikrinti jų tobulėjimą pagal pasaulinį pripažinimą pelniusias jaunimo ugdymo programas. Taip pat šie moksleiviai prisidės prie pozityvių pokyčių Jūsų mokyklos bendruomenėje. Ugdymo programose taikomi jau išbandyti ir puikiai vertinami jaunimo ugdymo metodai, lavinami dalyvių kritinio mąstymo, medijų ir informacinio raštingumo įgūdžiai. Programų metu ne tik suteiksime teorinių žinių, bet ir įtvirtinsime jas praktiškai, nuolat palaikydami ryšį su bendraamžių švietėjais tapusiais moksleiviais. Įgyvendinti užduotis moksleiviams padės programos koordinatorius ir Jūsų regione dirbantys jaunimo darbuotojai.

Prie projekto norinčias prisijungti mokyklas kviečiame:

  • Iki spalio 29 dienos užpildyti kandidato į projekto partnerius anketą.
  • Užtikrinti, kad mokyklos skiriami 3 atstovai (vienas jaunasis žurnalistas ir du bendraamžių švietėjai) užpildytų anketas dviejų bendraamžių švietėjų anketą rasite čia. Išsamiau apie Bendraamžių švietėjų ugdymo programą>>>;  jaunojo žurnalisto anketą rasite čia.

Išsamiau apie tarptautinę Žurnalistų ugdymo programą>>>.
Ypač laukiame mokyklų, kuriose vaikai puikiai geba komunikuoti ne tik lietuvių, bet ir lenkų, rusų, baltarusių ir kitomis kalbomis. Dalyvauti projekte bus atrinkta iki 40 labiausiai motyvuotų Lietuvos mokyklų.
PROGRAMOS trukmė – 8 mėnesiai (2017 m. lapkritis – 2018 m. birželis). Dalyvavimas nemokamas, kompensuojamos moksleivių kelionės, maitinimo ir apgyvendinimo išlaidos.