Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

NACIONALINĖS TEISĖS ŽINIŲ OLIMPIADOS FINALAS

2018 m. balandžio 27 dieną Mykolo Romerio universitete įvyko Nacionalinės teisinių žinių olimpiados finalas, kuriame dalyvavo pilietiškumo pagrindų mokytojos Linos Ivanauskaitės-Bertašienės lydimos mūsų gimnazijos mokinės Juventina Pėlikytė, Ibg ir Ieva Šiaudvytytė, II ag. Olimpiados tikslas – ugdyti Lietuvos jaunimo teisinį sąmoningumą ir supratimą apie teisinę valstybę, teisinę kultūrą. Šiemet dėl nugalėtojų vardo rungėsi virš 300 moksleivių iš visos Lietuvos. 

Prieš finalą įvyko diskusija apie teisės svarbą jaunimo pilietiškumui, apie teises ir pareigas, kurioje dalyvavo šių metų olimpiados ambasadorė Seimo narė Aušrinė Armonaitė, Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Ryšių su žiniasklaida grupės vadovė Agnė Kazlauskaitė, LAT Civilinių bylų skyriaus teisėja Danguolė Bublienė, Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Raminta Matulytė, FNTT Vilniaus apygardos valdybos viršininkas Dainius Baršauskas 
Po diskusijos moksleivių laukė pagrindinis iššūkis – finalinis testas. 

Pasisėmusios naudingos patirties bei papildžiusios teisės žinias, gimnazistės džiaugėsi, jog turėjo galimybę dalyvauti tokiame renginyje.

Olimpiadą organizavo Mykolo Romerio universiteto Teisės fakultetas kartu su Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija.