Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Pasaulinės AIDS dienos protmūšis ,, AIDS geriau žinoti”

Gruodžio 1 d.- pasaulinė AIDS diena, minima nuo 1988 metų. Šios dienos tikslas -propaguoti brandesnį visuomenės, politikų bei žiniasklaidos požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius bei siekti nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS. Mokyklos socialinė pedagogė Aušra Jančauskienė kartu su Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialiste Vitalija Zaleckiene  paragino mokyklos bendruomenę  gruodžio 1 d. prisijungti prie Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro organizuotos iniciatyvos Pasaulinei AIDS dienai paminėti ir mokykloje surengė protmūšį  „AIDS: geriau žinoti“.

Protų mūšyje dalyvavo 6 komandos, kurios buvo sudarytos iš  I ir III gimnazijos klasių mokinių.  Protmūšio vedėjas, buvęs mokyklos prezidentas Vilius Grikšas, pristatė  kokia proga organizuojamas šis žaidimas, papasakojo kada ir kaip pradėta minėti ši diena. Nors visoms komandoms atsakinėti į protmūšio klausimus sekėsi gerai, tačiau nedideliu skirtumu, išsiveržusi į priekį, protų mūšį laimėjo  III bg klasės mokinių  komanda. Sveikiname komandos dalyvius: Emiliją Jančauskaitę, Gabrielę Jurkutę, Roką Katutį, Sonatą Stasytytę ir  Karoliną Meižytę.

Renginio pabaigoje ne tik nugalėtojai, bet ir visų komandų dalyviai  buvo apdovanoti Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais bei Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriaus prof. dr. Sauliaus Čaplinsko padėkomis.

IIIbg klasės mokinė Emilija Jančauskaitė

Data: 2015-12-01