Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

PENKTADIENĮ – PAMOKOS BE SIENŲ

Gegužės 12 dieną, nuostabiai gražų penktadienį, Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos 8a ir 8b klasės mokiniai rinkosi į gimnaziją žinodami, kad šiandien jų laukia neeilinė diena – pamokos be sienų „Lopaičių piliakalnio turtai“. Gimnazijos kieme mokiniai susiskirstė į grupes bei išsitraukė matematikos, istorijos, dailės, chemijos, rusų ir anglų kalbos mokytojų paruoštų užduočių komplektus. Susėdę į šaunių vairuotojų valdomus geltonuosius autobusiukus, lydimi matematikos mokytojos Rasos Surblytės, istorijos mokytojos Laimos Nagevičienės ir informacinių technologijų mokytojos Audronės Toleikienės išvyko į Rietavo savivaldybėje, Tverų seniūnijoje, esantį Lopaičių piliakalnį.

Piliakalnis pasitiko nušviestas rytinės saulutės, tačiau vien ja grožėtis nebuvo kada – laukė daug darbo. Kadangi keliaudami į Lopaičius mokiniai susipažino su paruoštomis užduotimis, vos išlipę kibo darbuotis. O darbo buvo daug! Gimnazijos mokytojai labai kūrybingi, tad jų paruoštos užduotys įvairios:

  • reikėjo nufotografuoti įvairius piliakalnyje esančius objektus (akmenis, upelio vingius, medžius ir kitą augmeniją, takelį-tiltelį ir kt.), nes šių nuotraukų reikės dailės kūrybinei užduočiai atlikti;
  • reikėjo išmatuoti ir apskaičiuoti akmenų masę, išmatuoti ir apskaičiuoti, kiek kubinių metrų buvo sunaudota takeliui-tilteliui, suoleliams, laipteliams;
  • reikėjo paimti vandens mėginius chemijos pamokai  iš šaltinio, iš upelio;
  • reikėjo įdėmiai perskaityti piliakalnyje esančius informacinius stendus ir pasižymėti informaciją, kad vėliau būtų galima atsakyti į istorijos mokytojos pateiktus klausimus;
  • važiuojant autobusu reikėjo atidžiai stebėti aplinką, nes grįžus per rusų bei anglų kalbos pamokas buvo dalijamasi įspūdžiais;
  • grįžus per informacinių technologijų pamoką visą surinktą, perskaitytą, nufotografuotą informaciją reikėjo apibendrinti bei paruošti išsamius pranešimus.

Kol atliko visas užduotis, mokiniai ne tik pavargo, bet ir išalko. Sėdę į autobusus, išvykome prie Ruškio ežero esančios poilsiavietės – pailsėti, pasisotinti, pasidalinti patirtais įspūdžiais.

Namo grįžome ne tuščiomis – namiškiams parvežėme tyrojo Lopaičių piliakalnio šaltinio vandens. Ne tik mokiniai, bet ir  mokytojos sužinojo daug naudingos informacijos apie žilą senovę menantį Lopaičių piliakalnį, pasisėmė energijos iš bundančios gamtos bei paslaptingųjų piliakalnio akmenų.

Neeilinė diena – pamokos be sienų „Lopaičių piliakalnio turtai“ baigėsi, o mokytojos Rasa, Laima ir Audronė jau planuoja kitą pamoką, kuri bus dar įdomesnė, dar kūrybiškesnė, dar labiau intriguojanti.

 Rasa Surblytė, 8a klasės auklėtoja, matematikos mokytoja metodininkė

Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija