Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Pirmieji Jaunųjų Maltiečių mokymai gimnazijoje

Susibūrus nemažai,  rimtai apsisprendusiai bei subrendusiai „didesniems“ darbams Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos Jaunųjų Maltiečių grupei, bei jų vadovėms Verutei Vaitkevičienei ir Virginijai Paliakienei, sulaukėme pirmojo Jaunųjų Maltiečių Centrinio biuro mokymų komandos narių vizito. Svečių atvykimo tikslas – susipažinti su gimnazistų vykdomomis savanoriškomis veiklomis, laisvalaikiu, bendradarbiavimu su kitomis organizacijomis. Svečiams rūpėjo  išgirsti savanorių lūkesčius būnant  oficialioje Maltos Ordino pagalbos tarnybos (MOPT) Asociacijoje , pasidalyti patirtimi. Mokymų komandos atstovai buvo pasiruošę atskleisti tarpusavio bendravimo ypatumus, patarti kaip užmegzti ryšį su senjorais ir negalią turinčiais žmonėmis.

Nors mokymų grupės nariai Vytas ir Ieva, besidarbuojantys būstinėje Vilniuje, mūsų gimnazijoje lankėsi pirmą kartą, bendraujant labai greitai užsimezgė pasitikėjimo, tarpusavio susiklausymo ryšys . Mokiniai  išsakė savo vizijas ir lūkesčius, o svečiai stengėsi juos išpildyti.

Užsiėmimų metu mokėmės komandinio darbo, gilesnio savęs ir draugų pažinimo. Kiekvienas galėjo pasakyti ką jam reiškia ,,maltietiškumas“. Pasiskirstę komandomis kūrėme naujų idėjų ir veiklų realizacijos galimybes, stengėmės numatyti gręsiančias kliūtis bei sunkumus, surasti būdus jiems įveikti.  Įvairūs užsiėmimai pateikti žaidimų forma  padėjo atsiskleisti kiekvienam grupės nariui, įžvelgti mūsų grupės veiklos  privalumus ir trūkumus, paįvairino dviejų dienų mokymus.

Mokymų  pabaigoje buvo smagu  išgirsti, kad visi pasiruošę priimti naujus iššūkius, kad daromi geri darbai jaunus žmones „veža“, o vadovai mus palaiko ir iškilus sunkumams visada pasirengę  padėti.

Kadangi šioje, mums dar naujoje maltietiškoje veikloje, reikia  psichologinio pasiruošimo, vidinio nusiteikimo, empatijos, turėti gerus bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius bei sugebėjimo išlikti stipriu, „neištaškant“ viso savęs, tai šie savaitgalio mokymai buvo ypač naudingi ir prasmingi. Savaitgalis praleistas mokykloje prabėgo labai greitai. Į namus išsiskirstėme pakilios nuotaikos, pasisėmę naujų idėjų.

Už sklandžiai praėjusius mokymus esame dėkingi  savanoriams Vytui Kim ir Indrei Altanaitei, MOPT , Lietuvos Jaunųjų Maltiečių Prezidentui Aidui Gedminui, gimnazijos Direktorei Loretai  Pociuvienei.

                       Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus Gimnazijos Jaunoji maltietė Emilija Petkutė