Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

PROJEKTAS „IŠAUGINTA EUROPOS SĄJUNGOJE“

Gimnazijoje šiais mokslo metais įgyvendinamas pažintinis žuvininkystės projektas „Išauginta Europos Sąjungoje“. Jos tikslas – plėsti programos dalyvių žinias apie akvakultūros sektorių, skatinti Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintų žuvininkystės produktų vartojimą, informuoti apie verslo bei karjeros galimybes akvakultūros sektoriuje. Jame dalyvauja po 18-a 4-ų ir 5-ų klasių mokinių.

 Lapkričio 7 d. vyko pažintinė pamoka, kurią vedė Gamtos tyrimų centro jūros ekologijos laboratorijos daktaras Justas Dainys. Lektorius papasakojo, kas yra akvakultūra, kam ji reikalinga ir kuo ji naudinga žmonėms. Jis supažindino su tuo, kas auginama akvakultūros ūkiuose, su žuvų rūšimis. Vaikai žaidė žuvų atpažinimo žaidimus - sudėdami dėlionę ir žvejodami popierines žuveles.

Tai tik pirmoji mokinių pažintis su žuvininkyste. Dar šiais mokslo metais mokinių laukia pažintinė išvyka akvakultūros ar žuvivaisos ūkį.