Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Psichologo mokymai Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje

Kovo 26 dieną Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje su bendruomene dirbo sertifikuotas kūno psichoterapeutas, šeimos, karjeros, gyvenimo būdo konsultantas, lektorius ir pranešėjas Vaidas Arvasevičius.

7-IIg kl. mokiniams vyko užsiėmimai „Lytiškumo ugdymo“ ir „Žalingų įpročių prevencijos“ temomis. Kalbėdamas apie lytiškumo ugdymą lektorius palietė perėjimo į paauglystę ir su tuo susijusius pokyčius kūne ir elgesyje. Bendravimo tarp lyčių ypatumus, rizikingą elgesį realioje ir virtualioje erdvėje. Įvairias prievartos formas ir pagalbą.

Diskutuodamas žalingų įpročių prevencijos tema akcentavo sveiko gyvenimo naudą ir perspektyvą. Kaip formuojasi įprotis ir kaip jį atpažinti elgesyje bei koks jo fiziologinis veikimo mechanizmas – valia prieš kūną. Kada pasiduodame aplinkos ar vidinių būsenų įtakai ir kaip rasti alternatyvų apsisaugant nuo žalingų įpročių.

Po pamokų lektorius vedė seminarą mokytojams „Mokyklos bendruomenės tarpusavio santykių ypatumai“. Jis teigė, kad suaugę žmonės, esantys vaiko aplinkoje šeimoje ir mokykloje, turi nuostatų vaiko atžvilgiu, ko ir kaip jis turi išmokti. Jie kelia sau tikslus perteikti vaikui „tinkamus“ požiūrius, žinias, kurias įvertina. Neišvengiamai susiduriame su tuo, kad visoje mokyklos bendruomenėje yra daromas vienų kitiems spaudimas, kad vaiko ugdymo tikslai būtų pasiekti.