Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Šilalės rajono apylinkės teisme lankėsi gimnazistai

2016 m. kovo 2 d.  į Šilalės rajono apylinkės teismą buvo nuvykę Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos III-IV klasių moksleiviai, lankantys laisvai pasirenkamą dalyką „Teisė kiekvienam“. Kartu vyko dėstomo dalyko mokytoja Lina Ivanauskaitė-Bertašienė.

Monika Vyšniauskienė, Šilalės rajono apylinkės teismo teisėjo padėjėja, atstovė ryšiams su visuomene, pasitiko gimnazistus bei mokytoją ir tarusi sveikinimo žodį palydėjo juos  į teismo posėdžio salę. Kadangi visi mokiniai buvo vyresni nei 16 metų, turėjo galimybę stebėti realų teismo posėdį, kurio metu buvo nagrinėjama administracinio teisės pažeidimo byla dėl eismo įvykio sukėlimo bei pasišalinimo iš jo, pažeidžiant Kelių eismo taisykles. Mokiniams šis teismo procesas buvo itin aktualus, nes daugelis neseniai įgiję vairuotojo pažymėjimą. Jie turėjo puikią progą dar kartą įsitikinti, kad saugus vairavimas yra tiesiog būtinas.

Po bylos nagrinėjimo teisėjo padėjėja M. Vyšniauskienė atsakė į moksleivių klausimus, papasakojo apie Šilalės rajono apylinkės teismą, jo veiklą, struktūrą, teisėjo padėjėjos darbą, apie bylos kelią teisme nuo raštinės iki archyvo, teisinio darbo specifiką.

Teismo lankytojai taip pat dalyvavo ekskursijoje, kurios metu apžiūrėjo teismo patalpas: teismo posėdžių sales, laikinojo sulaikymo patalpas, teismo archyvą, bendravo su teismo personalu. Moksleiviai užsuko ir į laikinai teismo pirmininko pareigas einančio teisėjo Osvaldo Briedžio kabinetą, kuriame teismo vadovas atsakė į gimnazistų pateiktus klausimus.

Moksleiviai paliko teismą kupini įspūdžių, nurodę, kad apsilankyti čia jiems labai patiko.

IV bg klasės mokinys Viktoras Urbis kalbėjo: „Teismo procesą stebėjau pirmąsyk, apskritai, Šilalės apylinkės teisme lankiausi pirmąkart. Buvo tikrai įdomi patirtis.“

Po susitikimo laikinai teismo pirmininko pareigas einantis teisėjas Osvaldas Briedis džiaugėsi matydamas jaunus žmones, trokštančius žinių. Teisėjas išreiškė viltį,  jog tokia bendravimo su moksleiviais forma prisidės prie pozityvios visuomenės nuomonės apie teismų veiklą, teisėjų darbo formavimą ir padės abiturientams apsispręsti renkantis studijas bei savo profesinį kelią.

Gimnazistai nuoširdžiai dėkojo laikinai teismo pirmininko pareigas einančiam O. Briedžiui ir teisėjo padėjėjai M. Vyšniauskienei už galimybę iš arti pamatyti vykdomąją teisę, su ja susipažinti ne tik teoriškai, bet ir praktiškai.

 Laisvai pasirenkamo dalyko „Teisė kiekvienam“ mokytoja

Lina Ivanauskaitė-Bertašienė