Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Susitikimas su diplomate R. Beinoriūte

Penktadienį mūsų gimnazijoje lankėsi Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje dirbanti, atašė Rūta Beinoriūtė. Kraštietė mokiniams pasakojo apie Europos Sąjungą ir supažindino su diplomatų veikla. Europos Sąjunga sėkmingai gyvuoja daugiau nei 70 metų.

Pranešėja pasakojo apie Europos Sąjungos istoriją, jos reikšmę narėms ir būtent mums, Lietuvai. Susitikime paliesta ir tema apie dezinformaciją, su šia problema būtent ir dirba Rūta. Ji pasakojo kaip tai yra valdoma, bei kontroliuojama ir iš kur kyla didžiausia grėsmė.
Rūta įdomiai ir gana išsamiai atskleidė savo diplomatės darbą, iššūkius, su kuriais tenka susidurti, pristatė Lietuvos diplomatijos tarnybą, jos sudėtį, veiklą ir ko reikia norint tapti Užsienio reikalų ar kitos ministerijos darbuotoju-diplomatu.
Ig-IIabg klasių mokiniams ir mokytojams susitikimas labai patiko. Džiaugiamės galėdami dalyvauti projekte „Atgal į mokyklą“ kurį inicijuoja Užsienio reikalų ministerija.