Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Sveikatingumo savaitė ,,Būsi sveikas, būsi laimingas“

2015 m. spalio 12-16 d. gimnazijoje vyko sveikatingumo savaitė ,,Būsi sveikas, būsi laimingas“, kurios tikslas – atkreipti gimnazijos bendruomenės narių dėmesį į sveiką gyvenseną, plėsti žinias apie sveikatos stiprinimo būdus, propaguoti fizinį aktyvumą.

Savaitė prasidėjo pirmadienį akcija "Pasitikrink regėjimą“. Sveikatos priežiūros specialistė V. Zaleckienė mokiniams tikrino regėjimą, per pertraukas skambėjo relaksacinė muzika. Būtent muzika stimuliuoja mūsų emocijas - padeda jas išreikšti ir sureguliuoti, turėdama platų spektrą terapinių galių, dar gerina klausymo įgūdžius bei kalbos suvokimą.

Antradienį  gimnazijoje lankėsi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius, medicinos mokslų daktaras, profesorius Saulius Čaplinskas, Centro visuomenės sveikatos specialistė Gitana Kurbanovė bei Švietimo ir komunikacijos skyriaus vedėjas Zigmas Nagys. Juos apsilankyti pakvietė Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Loreta Petkuvienė bei Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Raimonda Lekavičienė. Specialistai 8 klasių ir I-IV gimnazijos klasių moksleiviams skaitė paskaitas apie lytinę brandą ir gyvenimo ligas.

Keletą dienų vyko Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos ,, Žinau ir renkuosi-2“ renginiai.  Trečiadienį I-IV gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo tinklinio 4X4 varžybose, o penktadienį 7 klasės mokiniai buvo pakviesti į  popietę ,, Sveikatos ABC“.

Ketvirtadienį 5-6 klasių mokinius ir jų šeimos narius pakvietėme į jau tradiciniu tapusį Šilalės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos sveikatinimo  renginį ,, Mama, tėtis ir Aš“. Džiugu, kad susirinko nemažas būrys  mokinių ir jų tėvų. Sportines varžybas organizavo Ilona ir Kęstutis Česaičiai.

Mokytojos Kristina Putejeva ir Daiva Urniežienė su 5 klasės  mokiniais parengė projektus  ,,Mitybos piramidė“ ir ,,Sveiko maisto krepšelis“. 8 klasės mokiniai padedami mokytojų Vitalijos Navickienės, Audronės Toleikienės ir Kristinos Putejevos   parengė plakatus ,, Vitaminai iš gamtos: uogos ir vaisiai“, ,,Vitaminai iš gamtos- daržovės“, ,,Sveikos mitybos principai“, ,,Vaistažolių arbatos nauda“.

Džiaugiamės mokinių aktyvumu ir susidomėjimu. Juk nuo kalbėjimo apie sveikatą dar niekas netapo sveikas. Norint būti sveikam, reikia ne tik žinoti kaip, bet ir tinkamai gyventi.

Socialinė pedagogė metodininkė Aušra Jančauskienė

Data:  2015-10-21