Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Tarptautinė žodžio AČIŪ diena

„Ačiū mamai, ačiū tėčiui,
Ačiū sesei, tetai, dėdei.
Jeigu būsiu mandagus,
AČIŪ mano draugas bus“
Kęstutis Ivinskis‎

Sausio 11 d. švenčiama Tarptautinė žodžio „Ačiū“ diena.
Tarptautinę „Ačiū“ dieną Jungtinių Tautų Organizacija ir UNESCO inicijavo siekdama atkreipti žmonių dėmesį į dėkingumo žodžius. „Ačiū” – tai mandagiausias žodis, kurį turėtume kiekvienas pasakyti kas dieną. Penktadienį visi 1-4 klasių mokiniai savo padėkos žodelius rašė, spalvino, piešė ir kabino mokyklos stende Vaikai dėkojo mamai, tėčiui, sesei, broliui, draugams, mokytojai, auklėtojai, virėjai. Dėkingumo tema buvo kalbama pamokose. Siekiama skatinti vaikus dėkoti ir būti mandagiems, nes išmokęs padėkoti kitiems vaikas užaugs laimingesnis.