Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Tolerancijos diena

Lapkričio 16 d. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje paminėta Tarptautinė Tolerancijos diena. Pilietinę iniciatyvą, jau šešioliktus metus, inicijavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis rankos, juk žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai.

Įgyvendindami šią iniciatyvą "Rankos sukuria ir rankos sugriauna" dalyvavę mokiniai iškirpo ir papuošė mokyklos fojė savo spalvingomis rankomis. Mokiniai ieškojo ir užrašė žymių žmonių pasakytas mintis apie toleranciją ant atvirukų-rankų, kuriuos dalino miestelio bendruomenės žmonėms. Pamokose vyko pokalbiai, diskusijos apie toleranciją, jos reikšmę ir svarbą šiuolaikinėje visuomenėje. Mokiniai dalinosi tolerancijos ir netolerancijos pavyzdžiais. Svarbiausia šios dienos išvada - Tolerancija slypi mūsų pačių rankose.