Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

TOLERANCIJOS DIENA 2019

"Būti geram labai lengva, būti teisingam – štai kas sunku" Viktoras Hugo.
Kas yra tolerancija? Šis žodis kilo iš lotyniško „tolerantia“, reiškiančio kantrybę. Tolerancija – tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes.

Kasmet Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija prisijungia prie Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos kvietimo paminėti TARPTAUTINĘ TOLERANCIJOS DIENĄ. Lapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai  UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena.
Tolerancijos diena gimnazijoje minėta visą savaitę – pamokose vyko pokalbiai, diskusijos apie toleranciją, apžvelgti istoriniai įvykiai, kuriuose atsiskleidė tolerancijos reikšmė, kalbėta apie tolerancijos svarbą šiuolaikinėje visuomenėje. Mokiniai dalijosi tolerancijos ir netolerancijos pavyzdžiais.
Gimnazijos mokiniai per dailės pamokas gamino 2019 m. idėjinį simbolį –   TOLERANCIJOS ŠVYTURIUS, kurie papuošė gimnazijos bendras erdves.
Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – švyturys, užtikrinantis saugų kelią laivams,  žmonėms skatina pakantumą, mandagumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą, supratimą, nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos, politinių pažiūrų, išvaizdos.