Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

TOLERANCIJOS DIENA 2020

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau dvidešimt penktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios minėjimą - Tarptautinę Tolerancijos dieną.

Šiais metais Tarptautinės tolerancijos dienos simbolis yra Tolerancijos Dėlionė.

Visą savaitę iki minimos dienos su mokiniais klasių valandėlių metu buvo siekiama išsiaiškinti, išanalizuoti žodžio „tolerancija“ reikšmę. Su mokiniais buvo aptariama – ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje. Nagrinėdami įvairias situacijas, atvirai kalbėjome, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu. Mokiniai pasidalino savo turimomis žiniomis, prisiminimais apie netolerancijos ir tolerancijos pavyzdžius iš savo aplinkos. Analizavome, kokias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam ir kitokiam. Daug minčių ir naujų atradimų mokiniams suteikė filmų apie požiūrį į kitus ir kitokius vaikus peržiūra. Išsiaiškinome, kad teisingas požiūris į toleranciją gerina žmonių tarpusavio santykius ir padeda asmenybei visapusiškai tobulėti.

Mokiniai kūrė, kirpo, piešė, klijavo ir dėliojo savo dėliones, kurias sujungę į vieną visumą, pamatė, koks bendras gražus paveikslas išėjo tolerancijos tema. Tai nudžiugino širdį ir suteikė džiaugsmo, estetinio pasigėrėjimo akims.

Taigi, siekdami tobulumo ir prasmingesnio gyvenimo, turime užsibrėžti sau tikslą -  stengtis būti tolerantiškesni, pakantesni vieni kitiems. 

#tolerancija#tolerancijosdiena2020

Socialinė pedagogė L. Ivanauskaitė-Bertašienė ir psichologo asistentė L. Viskintienė