Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

TURININGA VASAROS ATOSTOGŲ PABAIGA

Nors mokslo metai neseniai prasidėjo, vos daugiau nei prieš dvi savaites  Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje baigėsi 6 dienas trukusi vaikų ir jaunimo vasaros poilsio stovykla „Keliauk, pažink, pramogauk“. Šiemet stovykloje dalyvavo daugiau nei 50 mokinių, suskirstytų į tris grupes.

Pradinių klasių mokiniai pramogavo Vinetu kaime, puikiai leido laiką Energetinių labirintų bei geometrinių figūrų parke, lankė Biržuvėnų dvarą, ilsėjosi prie Lūksto, Ruškio, Platelių ežerų. Daug teigiamų emocijų patyrė Rietavo žirgyne edukacinės programos metu. Pagramančio regioniniame parke bei Lopaičių piliakalnyje, ant Šatrijos kalno pagilino  gamtos, geografijos bei istorijos žinias. Viena diena buvo skirta meninių gebėjimų ugdymui. Tądien mažieji stovyklautojai leido gimnazijos sporto salėje: piešė labiausiai įsimintą stovyklos išvyką, mokėsi liaudies žaidimų bei ratelių.

Vyresniųjų  mokinių abi grupės net keletą stovyklos  dienų leido ypač aktyviai: plaukė baidarėmis Jūros upe, pramogavo Taurų bei Dino parkuose. Nors lijo lietus, stovyklautojams labai patiko išvyka į Nidą bei Jūrų muziejų.  

Pagramančio regioniniame parke vykusios edukacijos „Piemenėlio duona“ metu 4-5 klasių mokiniai  galėjo patys pasijausti piemenėliais ir ant žarijų išsikepti duonelės. Aplankytas ir Pagramančio miestelis bei jo apylinkėse esantys kiti  lankytini objektai. Biržuvėnų dvare (Telšių r. sav.) jie apžiūrėjo dvarą, išgirdo jo istoriją. Grįždami namo, kraštovaizdžiu pasigrožėjo nuo Šatrijos kalno bei apsilankė prie Lūksto ežero įrengtoje stovyklavietėje.

Vyriausieji stovyklos dalyviai dar vyko į Telšius, Plungės r. esantį Bukantės dvarelį bei Mosėdį. Telšiuose mokinius pasitiko kun. Andriejus Sabaliauskas. Jis aprodė Telšių katedrą, kunigų seminariją, Rainių koplyčią. Jaunuoliai puikiai praleido laiką prie Viešvėnų tvenkinio. Bukantės dvarelyje stovyklautojai turėjo edukaciją „Kvapniosios žvakės gamyba“ bei apžiūrėjo autentišką dvarą, kuriame gimė Žemaitė, susipažino su rašytojos Žemaitės biografija, kūryba. Mosėdyje apžiūrėtas V. Into akmenų muziejus bei  parkas.

Nors oras ir nebuvo visąlaik puikus, tačiau tai stovyklautojams buvo nė motais – jų  noras keliauti, pažinti ir pramogauti buvo dar stipresnis.

Dėkojame Šilalės r. savivaldybei, skyrusiai lėšas visoms programoje numatytoms veikloms įgyvendinti, stovykloje dirbusiems gimnazijos mokytojams, vairuotojams  ir visiems kitiems, prisidėjusiems, kad ši stovykla įvyktų.