Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

TURININGOS VASAROS ATOSTOGOS

Liepos 1-ąją prasidėjo II-oji vaikų ir jaunimo vasaros poilsio stovyklos „Keliauk, pažink, pramogauk“ pamaina. Šioje pamainoje ilsėjosi 17 penktų klasių mokinių.
Pirmąją stovyklos dieną Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Vitalija Zaleckienė priminė, ką daryti susižeidus, įgėlus vabzdžiui ar įsisiurbus erkei ir pan. Prisiminę saugaus elgesio kelyje, gamtoje taisykles, išvykome į Taurų nuotykių parką. Ne vienam laipiojimas medžiais virto iššūkiu. Išbandę geltonąją, žaliąją, mėlynąją, raudonąją trasas, kai kurie stovyklautojai  pateko į juodąją trasą, kur gavo ne vieną pliūpsnį adrenalino. Pavargę ir daug teigiamų emocijų patyrę stovyklos dalyviai grįžo namo.

Antradienį laukė dar viena aktyvi diena – plaukimas baidarėmis Jūros upe. Dauguma penktokų į baidarę lipo pirmą kartą. Susiskirstę poromis, pasistumdę upėje baidarėmis, išplaukėme į žygį. Po poros valandų kelionės mėgavomės ant laužo keptomis dešrelėmis „Kvėdarnos baidarių“ stovyklavietėje  ir linksmai leidome laiką, kol neužklupo vasariškas lietus.

Trečiadienį oras buvo lietingas, tačiau vis tiek tęsėme keliones. Tądien mūsų laukė išvyka į Žemaitijos nacionalinį parką. Plateliuose įsikūrusiame Amatų centre susipažinome su senoviniu žvakių liejimo būdu ir patys gaminome žvakes. Kadangi žvakės gaminamos iš bičių vaško, edukacijos vadovė supažindino su bičių vaško savybėmis, bitininko profesija.

Vidurdienį mūsų laukė apsilankymas Šaltojo karo muziejuje. Stovyklautojai apžiūrėjo sovietmečiu veikusią karinę bazę, klausėsi gidės pasakojimo apie 50 metų vykusias ginklavimosi varžybas tarp Sovietų sąjungos ir JAV.

Popiet lankėmės Žemaitijos nacionalinio parko lankytojų centre, kur vyko edukacija „Pažink Žemaitijos nacionalinį parką žaisdamas“. Mokiniai vaikščiodami po lankytojų centre įrengtą interaktyvią ekspoziciją, apžiūrinėjo eksponatus: gyvūnų, paukščių iškamšas, drugelių ir vabalų kolekcijas, susipažino su lankytinomis parko vietomis, pažintiniais pėsčiųjų ir dviračių takais, apžvalgos bokštais. Paskui teko atlikti įvairias užduotis: atspėti medžius pagal  sėklas arba jų dėžutes, vaidinti pagal duotus paveikslėlius.

Ketvirtadienį vykome į netoli Telšių įsikūrusią Biržuvėnų dvaro sodybą. Tai klasicizmo stiliaus naujai atstatyta dvaro sodyba su įvairios paskirties dvaro pastatais (arklidėmis, oficina ir vežiminėmis). Kiekvienas gavęs vaidmenį (pono Mykolo Gorskio, jo žmonų, gaisrininko, gelbėtojo, vėliavnešio, policininko ir pan.), išsiruošėme ieškoti lobio. Pavaikščioję po dvarą, atlikę įvairias užduotis,   lobį radome. Lobis slėpėsi toje vietoje, kur 2005 m. iškastas ponų Gorskių porcelianas.

Pasivaikščioję  gražiame dvaro parke, išvykome link  Luokės.  Vos už  keleto kilometrų privažiavome legendomis apipintą Šatrijos piliakalnį. Nuo piliakalnio atsivėrė nuostabus vaizdas: bažnyčių bokštai, miškai, piliakalniai, daubos.

Paskutinę stovyklos dieną kartu su Pagramančio regioninio parko lankytojų centro vadove išsiruošėme pasižvalgyti po Šilalės ir Tauragės rajonuose įsikūrusio parko lankytinas vietas. Pirmiausia nuvykome į Pagramančio miestelį ir užlipome ant Pagramančio piliakalnio, apžiūrėjome miestelį, atodangą, ėjome kabančiais tiltais. Paskui apžiūrėjome Meilės akmenį, ėjome pažintiniu taku palei Gramančios upelį. Sėdę į autobusą, nuvykome į Partizanų žeminę, kurioje  1946-1951 m. slapstėsi 16 Butigeidžio būrio partizanų. 

Andriejaičių ir Kilpinės apylinkėse, ledynų tirpsmo metu susiformavo įspūdingas Akmenos upės riedulynas – "Didžioji rėva". Ją  aplankėme, paklausėme upės šniokštimo ir  vykome prie Andrijaičių ąžuolo.

Grįžę į lankytojų centrą, dalyvavome „Piemenėlių duonelės kepimo edukacijoje“, gėrėme arbatžolių arbatą, apsilankėme Jūros ir Akmenos upių santakoje.

                      Dėkojame mokytojoms Audronei Toleikienei ir Daivai Urniežienei už pagalbą ir puikią nuotaiką vykdant vasaros poilsio stovyklą, autobusų vairuotojams Algirdui ir Kęstučiui už puikias keliones, visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Vitalijai Zaleckienei už rūpinimąsi stovyklautojų sveikata.

 

Socialinė pedagogė, 5 klasės auklėtoja, Aušra Letukienė.