Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

VARŽĖSI JAUNIEJI MATEMATIKAI

Jau gražia tradicija tapo kiekvienais mokslo metais Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje organizuoti „Jaunųjų matematikų varžytuves“. Varžytuvės – akademinis renginys. Jam ruošiantis talkina Šiaulių universitetas, ypač  TFMMF dekanas  prof. dr. Darius Šiaučiūnas, kuris atveža paruoštas užduotis, mielai pasidalija mintimis ir žiniomis su moksleiviais bei jų mokytojais.   Todėl atvykstančiųjų laukia ne tik konkurentai, bet ir ne vienas sudėtingas galvosūkis, verčiantis jaunus žmones gerokai pasukti galvas. Gerai, kad kasmet sumanių drąsuolių ne mažėja, o daugėja.

Ir šiais metais lapkričio  25 d. gimnazijoje nuo pat ryto šurmuliavo gausus svečių bei namiškių būrys. Pasivaržyti, kas geriau moka matematiką, bei pasidalyti patirtimi atvyko apie 150 I­-IV gimnazinių klasių mokinių ir matematikos mokytojų net iš 12 skirtingų Žemaitijos vietovių.  Šiemet pasivaržyti dėl geriausio matematiko vardo panoro  gimnazistai iš Klaipėdos, Kretingos, Telšių, Skuodo, Tauragės rajonų bei  Rietavo savivaldybės gimnazijų. Džiaugėmės sulaukę atvykusių ir iš mūsų rajono, būtent Šilalės Simono Gaudėšiaus ir Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijų.

Renginio pradžia vyko aktų salėje. Po to, kai gimnazijos  direktorė Loreta Pociuvienė, svečiai pasveikino ir palinkėjo mokiniams kuo geriausios kloties dirbant,  šie keliavo į kabinetus ir kibo spręsti uždavinių. Tuščiai laiko neleido ir pedagogai. Jie  buvo pakviesti į mokyklos metodinį kabinetą išklausyti Šiaulių universiteto gimnazijos matematikos mokytojos metodininkės Laimos  Morkuvienės paskaitos „Mokinys +  mokytojas + tėvai + administracija: misija (ne)įmanoma".  Vėliau, kai mokiniai išsprendė jiems skirtas užduotis, mokytojai vertino jų darbus, o mokinių laukė labai įdomi Šiaulių universiteto dėstytojo dr. Nerijaus Ramanausko paskaita „Robotika mokykloje“. Netruko išmušti valanda, kai jaudulys pasiekia kulminaciją – vėl į salę susirinkusiems dalyviams buvo paskelbti rezultatai.  „Jaunųjų matematikų varžytuvių“ nugalėtojais tapo ir Šiaulių universiteto rektoriaus  įsteigtą taurę laimėjo Tauragės ,,Versmės" gimnazijos komanda, antri liko Šilalės Simono Gaudėšiaus  gimnazijos komanda, trečioji vieta atiteko Plungės „Saulės“ gimnazistams. Tarp rajono gimnazijų geriausiai pasirodė  bei Sauliaus Stropaus įsteigtą taurę laimėjo Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos komanda.  Visoms komandoms prizininkėms buvo įteikti diplomai bei „saldžios“ dovanos. Diplomais ir  išskirtinėmis dovanėlėmis – stiklo suvenyrais buvo apdovanoti ir geriausių rezultatų pasiekę gimnazistai.

Kažin ar šventė būtų tokia graži, jei ne šio renginio rėmėjai? Nuoširdžiai dėkojame  Šilalės rajono savivaldybės tarybos nariams Tadui Bartkui, Gintui Navardauskui, Stasiui Navardauskui, Rolandui Toleikiui, Rimui Vaičikauskui bei UAB „Vigesta“,UAB „Grūstė“,UAB „Edvonis“, Z. Auškalnio įmonei už skirtą paramą, gimnazijos administracijai, tiksliųjų mokslų metodinės grupės mokytojams, be kurių darbo, entuziazmo, savitarpio supratimo, noro paskatinti mokinius siekti užsibrėžto tikslo varžytuvės nebūtų tokios pamėgtos ir laukiamos.

Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos 

Tiksliųjų mokslų metodinės grupės pirmininkė Audronė Toleikienė