Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Vasaros įspūdžiai iš stovyklos "Žemaitijos "Deimančiukai"

Vaikų ir jaunimos vasaros poilsio programa „Keliauk, pažink, pramogauk“ buvo įgyvendinama Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje dviem pamainomis: I pamaina 2018 m. birželio 26 d. – liepos 2 d. vadovė mokytoja Jurgita Skurdelienė, II pamaina – 2018 m. rugpjūčio 20-24 dienomis vadovės socialinės pedagogės Aušra Letukienė ir Lina Ivanauskaitė-Bertašienė.

Dienos stovykloje “Žemaitijos „Deimančiukai“ dalyvavo 17 mokinių, besimokančių 5-6 klasėse,  iš socialiai remtinų šeimų. Stovyklautojai kasdien leido laiką drauge, geriau pažino vieni kitus, savo gimtinę ir jos turtus, plėtė akiratį lankydami įvairias vietoves, turiningai, įdomiai ir kūrybingai leisdami laisvalaikį.

Pirmąją dieną vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Vitalija Zaleckienė stovyklautojams suteikė žinių, kaip saugiai praleisti vasaros atostogas, kaip suteikti pirmąją medicininę pagalbą. Išvykome į Pagramančio regioninį parką, kuriame vaizdingame Akmenos upės slėnyje, tarp dviejų piliakalnių įsikūrusi poilsiavietė „Lakštingalų slėnis“. Ten linksmai mankštinomės, grožėjomės gamta, dūkome supynėse, turistavome keliaudami Akmenos pažintiniu taku. Grįždami aplankėme Indijos piliakalnį.

Kultūrinė, pažintinė išvyka į Telšius buvo pilna smagių įspūdžių. Apsilankėme Žemaičių muziejų „Alka“, kuriame moksleiviai susipažinome su skirtingų laikotarpių žemaičių ir kuršių archeologinio paveldo dalimi. Žemaitijos kaimo muziejuje mokiniai lankė 16 autentiškų XIX a. pab.–XX a. pr. pastatų, kurie suskirstyti į tris sodybas, apžiūrėjo ekspozicijas, kurios parodo to meto valstiečių gyvenseną, aplinką ir buitį.  Surengta pažintinė ekskursija su gide po Telšių miestą, aplankyta Šv. Antano Paduviečio katedra, bei jos požemiai. Pasigrožėjome amfiteatru, pasivaikščiojome Masčio ežero pakrante. Įspūdžiais dalinosi Kamilė, 6 kl. mokinė: „Šiandiena labiau pažinau Žemaitijos sostinę, viskas labai patiko.“

Lankant Varnių regioninį parką pagrindinis tikslas buvo skatinti mokinius pažinti saugomų teritorijų vertybes, padėti suprasi jų išskirtinę vertę, suvokti ekosistemose vykstančius procesus, kraštovaizdžio komponentų tarpusavio sąveiką, mokyti atsakingai elgtis gamtoje. Mokiniams patiko Moteraičio, Sprūdės piliakalniai, bet didžiausią įspūdį paliko alkakalnis Sklepkalnis, kuriame matėme senovinį kolumbariumą. Vėliau laukė poilsis, maudynės ir pramogos prie Lūksto ežero.

Daug įspūdžių ir naujų patyrimų suteikė apsilankymas Vinetu kaime, kur įsikūnijome į šiaurės indėnų gyvenimą, susipažinome su jų daiktais, apranga, įvairių rūšių ginklais. Edukacinės programos ,,Jaunųjų vilkų kelias” metu mokiniai atrado spalvingą ir turtingą indėnų pasaulį, žaidė indėnų lauko žaidimus, atliko įvairias rungtis bei užduotis lavinančias koordinaciją, reakciją, skatinančias judėti.  Dalyviai turėjo  būti ne tik drąsūs, bet ir pasitikėti kitais komandos draugais. 5 klasės mokinys Svajūnas sakė: “Man labiausiai patiko būti indėnu, atlikti kliūtis”. Vėliau maudynės Baltijos jūros pakrantėje atgaivino visus nuo karščio.

Stovyklautojai apsilankė Šiaulių “Aušros” muziejaus Edukacijos centre, kur galėjo išbandyti savo gebėjimus. Vyko puodų lipdymas senoviniais būdais. Dviračių muziejus – vienintelis specializuotas dviračių tematikai skirtas Lietuvos muziejus, kuriame demonstruojama daugiau kaip 80 dviračių, 5 velomobiliai ir apie 300 kitų eksponatų. Stovyklos veiklų aptarimas vyko prie Salduvės piliakalnio. Žaidėme, dalinomės stovyklos įspūdžiais, rašėme atsiliepimus apie stovykloje patirtus nuotykius.

Dauguma mokinių stovyklos metu lankomose vietose buvo pirmą kartą. Saulutė stovyklautojus visada džiugino savo spinduliais, ir geros nuotaikos, juoko, džiugesio mokinių veiduose netrūko.

Džiaugiamės, kad programos lėšomis galėjome įgyvendinti vaikų vasaros stovyklą, aplankyti Žemaitijos žymias vietoves, pažinti vieni kitus, susidraugauti, turiningai, įdomiai ir kūrybingai leisti laisvalaikį. Bendra veikla padėjo dar labiau susidraugauti skirtingų klasių ir skirtingo amžiaus mokiniams.

 Stovyklos vadovės : socialinės pedagogės Lina Ivanauskaitė-Bertašienė ir Aušra Letukienė