Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija

Vilties ir meilės savaitgalis

Tai buvo geriausias gyvenimo savaitgalis. Ir nors dangus vis niaukėsi ir atrodo tuoj tuoj prapliups lietus, lydėjęs beveik visą kelionę iki Vilniaus, nedrįso šlapinti nei mūsų nei atvykusio svečio.

 Iš Kvėdarnos pajudėjome ankstų rytą, laukdami nepaprasto susitikimo su popiežiumi Pranciškumi ir nors laukti reikėjo bemaž šešias valandas, jos laukimo sektoriuje netruko prabėgti klausantis žmonių tikėjimo liudijimų, meldžiantis, skambant giesmėms, giedant popiežiaus laukimo himną kartu su 30 000 tūkstančių Lietuvos jaunuolių, “Kristus Jėzus - mano viltis”. Apima nepaprastas jausmas kai didžiuliuose ekranuose išvydus nusileidusį lėktuvą ant jo trapo pasirodė popiežius ir minia esanti katedros aikštėje jį pasitiko šūksniais ir plojimais. Iki tol dar ramiai stebėjusi visus, širdis negalėjo nustoti džiaugtis, jau tuoj netrukus jo kojos pasieks mūsų Lietuvos žemę. Ta laukimo euforija buvo apėmusi visą Katedros aikštę. Sektoriai vis pildėsi, kol pagaliau jie tapo pilnutėliai, o popiežius vis artėjo prie Katedros aikštėje susirinkusio jaunimo, kuris savo giesmėmis ir tikėjimo liudijimu šėlo Vilniuje. Viena iš kvėdarniškių savo jausmus išvydus popiežių Katedros aikštėje ir jam praėjus visai šalia sakė:  “Jo Šviesybės pasirodymas labai jaudinantis momentas, širdis iš džiaugsmo spurdėjo:) šiurpuliukai lakstė per kūną, akyse kaupėsi neapsakomo jausmo ašaros:) visur tvyravo gėris, spinduliavo šviesa, žmonių akyse galėjom įžvelgti viltį, vienybę, taiką... Jaučiuosi pakylėta, ir noriu būt geresnė, nei buvau vakar:) “ taip ir norėtųsi, kad popiežiaus išsakyti žodžiai jaunimui, jo skleidžiama šviesa pasiektų visų širdis, kad mylėtume vieni kitus ir semtumės ištvermės iš savo istorijos ir senelių.

Visą kelią autobuse skambėjo himnas “Kristus Jėzus - mano viltis” lydimas plojimų ir atrodo nuovargio nebuvo, nes mes buvome visai  šalia to, kuris atspindi patį Kristų.

        Iš tiesų tai buvo pats geriausias mūsų  gyvenimo savaitgalis…

 

Mokytoja  Jurgita ir piligrimai Austėja, Dinara, Deimantė, Almeda, Nedas, Eligija, Neda, Eva, Neda, Ieva, Šarūnė, Skaistė, Kamilė, Oksana, Monika.